PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wpłynął wniosek GTC o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów

  • Autor: gpwinfostrefa.pl
  • 19 wrz 2014 15:31

GTC w pierwszej połowie września złożył wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów - poinformował PAP Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC.

REKLAMA

- Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów został złożony w pierwszej połowie września. Galeria Wilanów to duży i skomplikowany projekt. W chwili obecnej nie potrafimy ocenić, jak długo nasz wniosek będzie rozpatrywany - poinformował Kroenke.

- Zainteresowanie Galerią Wilanów rośnie. Właśnie podpisaliśmy umowy najmu z siecią hipermarketów Carrefour oraz LPP (...) Te firmy wynajmą w Galerii Wilanów łącznie 11,5 tys. m kw. powierzchni handlowej. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Dlatego jesteśmy przygotowani, do rozpoczęcia prac niemal natychmiast po uzyskaniu pozwolenia na budowę - podał również.

Z kolei w II kwartale 2014 r. deweloper złożył wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce.

GTC informowało wcześniej, że budowa Galerii Północnej powinna ruszyć jeszcze w tym roku, a Galerii Wilanów - w przyszłym. Spółka zakłada, że budowa każdego z obiektów potrwa od 20 do 24 miesięcy.

W centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce zaplanowano ok. 64 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia netto, a w Galerii Wilanów ponad 61 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kamerdyner Profesora 2015-02-21 11:04:47
    Mnie martwi co innego. GTC to spółka giełdowa, która obrała jeden słuszny kierunek a mianowicie ostro w dół. Tu przysłowie ,,obiecanki cacanki a głupiemu radość,, jest jak najbardziej na miejscu. Wystarczy poczytać co pidzą akcjonariusze ,,Bankiera,, na ten temat.
  • urbanista 2014-09-23 10:20:04
    Gdy obserwuje się (nieco "z zewnątrz", chociażby na podstawie informacji takich serwisów jak ten...) działania GTC ws. projektowania Galerii Wilanów rzuca się w oczu co najmniej niekonsekwencja (chyba, że są to czysto PRowskie "zagrywki", pod mało kompetentnych adresatów...). Najistotniejsza z nich: trwająca od kilkunastu miesięcy niezbędna, ale opóźniająca się procedura zmiany planu miejscowego, która ma ustalić faktyczne warunki do projektowania w celu uzyskania pozwolenia na budowę (projekt nowego planu nie został jeszcze wyłożony do publicznego wglądu i nic nie wskazuje na to, że będzie uchwalony w tym roku) i medialna "paplanina" o składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. A co miało by być podstawą prawną do wydania teraz tego pozwolenia na budowę: obecny plan (z którego nie wynika możliwość zaprojektowania takiej "galerii"), czy bliżej nieokreślony, nie uchwalony projekt nowego planu ?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA