PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław zmienia oblicze dzięki inwestycjom komercyjnym - wywiad z prezydentem, Rafałem Dutkiewiczem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2013 07:01

Wrocław zmienia oblicze dzięki inwestycjom komercyjnym - wywiad z prezydentem, Rafałem Dutkiewiczem

Aglomeracja wrocławska jest bardzo silnym ośrodkiem gospodarczym, wyróżniającym się na tle Polski i Europy. Od lat odnotowujemy duże zainteresowanie zarówno ze strony firm produkcyjnych, jak i usługowych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

REKLAMA

W jaki sposób Wrocław walczy o kolejnych prywatnych inwestorów?
We Wrocławiu powołano Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która wspiera firmy na każdym etapie ich procesu inwestycyjnego. Mogą oni liczyć na pomoc w zorganizowaniu wizyty spółki, znalezieniu powierzchni biurowej lub terenu inwestycyjnego oraz przejściu przez procesy administracyjne związane z rozpoczęciem funkcjonowania na lokalnym rynku.

Inwestorzy otrzymują również wsparcie w kampaniach rekrutacyjnych i promocyjnych, a także mają możliwość uczestnictwa w specjalnych programach rozwijających współpracę z wrocławskimi uczelniami. Takie programy nadzoruje Wrocławskie Centrum Akademickie.

Ponadto Wrocław uczestniczy już od lat w największych na świecie targach nieruchomości odbywających się w Cannes. Obecność w tak prestiżowym wydarzeniu w branży nieruchomości jest promocją możliwości inwestycyjnych.

Jak zmienia się miasto, by spełnić oczekiwania biznesu?
Katalizatorem dla rozwoju inwestycyjnego Wrocławia było między innymi UEFA EURO 2012. Niemniej jednak już od kilkunastu lat miasto zmienia się, jest atrakcyjniejsze nie tylko dla mieszkańców, ale także inwestorów, którzy chętnie lokują tu swoje siedziby.

Tworzenie nowych miejsc pracy oraz powstawanie wysokowyspecjalizowanych stanowisk jest jednym z priorytetów i filarów rozwoju ośrodka.
Wrocław wyróżnia wysokiej jakości obsługa inwestorów. Niezmiennie ważne są dla nich takie atuty jak: potencjał ludzki miasta, wysoki poziom kształcenia na wrocławskich uczelniach, dogodne położenie geograficzne i jakość życia.

Mocne strony Wrocławia, jeśli chodzi o różne branże biznesu, to...
Aglomeracja wrocławska jest bardzo silnym ośrodkiem gospodarczym, wyróżniającym się na tle Polski i Europy. Od lat odnotowujemy duże zainteresowanie zarówno ze strony firm produkcyjnych, jak i usługowych. Mocną stroną Wrocławia i aglomeracji są branże: motoryzacyjna, AGD, elektroniczna i farmaceutyczna. Obok dużych koncernów mamy dobrze rozwiniętą sieć ich poddostawców.

Pozyskując nowe inwestycje, staramy się utrzymać równowagę i zapewnić miejsca pracy osobom o różnym stopniu wykwalifikowania.

Jaką rolę w rozwoju miasta odgrywa sektor nieruchomości komercyjnych?

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA