PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wspólny unijny rynek e-handlu szansą na setki milionów euro oszczędności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 kwi 2014 13:24

Zeszłotygodniowy raport Parlamentu Europejskiego na temat "Kosztów podzielonej Europy" w pełni wspiera postulat europejskich e-detalistów, aby stworzyć jeden wspólny rynek e-handlu. W sumie koszty generowane przez niescalony rynek wspólny w Europie wynoszą ok. 800 miliardów euro rocznie - informuje grupa Integer.pl.

REKLAMA

Wspólny rynek dla sprzedawców online może odgrywać znaczącą rolę w wyeliminowaniu tych kosztów. Jeśli scalony rynek e-zakupów będzie sprawnie działał, europejska gospodarka może zarobić dodatkowe 260 miliardów rocznie. Poza tym, wspólny rynek dla konsumentów i obywateli może wypracować dodatkowe 235 miliardów euro rocznie.

Większość z tego przychodu będzie pochodzić z rozwijającego się e-handlu transgranicznego. Funkcjonalny i scalony rynek e-commerce, w długofalowej perspektywie może podnieść PKB 28 państw członkowskich Unii Europejskiej co najmniej o 4 proc. Związek europejskich e-detalistów już od jakiegoś czasu postuluje wspólne podejście europejskich polityków, aby utworzyć jeden wspólny rynek e-commerce i jak najszybciej móc korzystać z potencjału, który daje handel transgraniczny.

- Wspólny rynek e-commerce dla Europy to piękna idea. Nie sądzę jednak, że będzie w stanie zastąpić krajowe, sprawnie funkcjonujące platformy e-handlu. Przykładem może być tu być chociażby eBay, który nie docenił silnej pozycji lokalnego konkurenta, jakim jest Allegro i pomimo tego, że posiada pozycję globalnego lidera w branży e-commerce, nie zdołał przebić się ze swoją ofertą w Polsce - ocenia Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

- Dlatego wprowadzając Paczkomaty InPost w poszczególnych państwach zawieramy strategiczne sojusze z kluczowymi platformami e-commerce, przykładem jest Banzai we Włoszech. Oczywiście, w przyszłości znajdzie się miejsce na wprowadzenie wspólnego rynku, pod warunkiem, że podstawową tego systemu będzie współpraca z krajowymi, silnymi graczami" - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA