PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wspólny unijny rynek e-handlu szansą na setki milionów euro oszczędności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 kwi 2014 13:24

Zeszłotygodniowy raport Parlamentu Europejskiego na temat "Kosztów podzielonej Europy" w pełni wspiera postulat europejskich e-detalistów, aby stworzyć jeden wspólny rynek e-handlu. W sumie koszty generowane przez niescalony rynek wspólny w Europie wynoszą ok. 800 miliardów euro rocznie - informuje grupa Integer.pl.

REKLAMA

Wspólny rynek dla sprzedawców online może odgrywać znaczącą rolę w wyeliminowaniu tych kosztów. Jeśli scalony rynek e-zakupów będzie sprawnie działał, europejska gospodarka może zarobić dodatkowe 260 miliardów rocznie. Poza tym, wspólny rynek dla konsumentów i obywateli może wypracować dodatkowe 235 miliardów euro rocznie.

Większość z tego przychodu będzie pochodzić z rozwijającego się e-handlu transgranicznego. Funkcjonalny i scalony rynek e-commerce, w długofalowej perspektywie może podnieść PKB 28 państw członkowskich Unii Europejskiej co najmniej o 4 proc. Związek europejskich e-detalistów już od jakiegoś czasu postuluje wspólne podejście europejskich polityków, aby utworzyć jeden wspólny rynek e-commerce i jak najszybciej móc korzystać z potencjału, który daje handel transgraniczny.

- Wspólny rynek e-commerce dla Europy to piękna idea. Nie sądzę jednak, że będzie w stanie zastąpić krajowe, sprawnie funkcjonujące platformy e-handlu. Przykładem może być tu być chociażby eBay, który nie docenił silnej pozycji lokalnego konkurenta, jakim jest Allegro i pomimo tego, że posiada pozycję globalnego lidera w branży e-commerce, nie zdołał przebić się ze swoją ofertą w Polsce - ocenia Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

- Dlatego wprowadzając Paczkomaty InPost w poszczególnych państwach zawieramy strategiczne sojusze z kluczowymi platformami e-commerce, przykładem jest Banzai we Włoszech. Oczywiście, w przyszłości znajdzie się miejsce na wprowadzenie wspólnego rynku, pod warunkiem, że podstawową tego systemu będzie współpraca z krajowymi, silnymi graczami" - dodaje.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA