PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Współwłaściciele sieci Media Expert przejmują sklepy Avans

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lip 2012 13:30

Współwłaściciele sieci Media Expert przejmują sklepy Avans

Spółka Open Media, kontrolowana przez Arkadiusza Tomalę i Sławomira Tomalę - współwłaścicieli sklepów Media Expert,podpisała umowę zakupu sieci elektomarketów Avans. Zawarcie transakcji uwarunkowane jest decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

REKLAMA

Avans to jedna z największych polskich sieci sklepów ze sprzętem RTV/AGD, licząca ponad 100 placówek, obecna zarówno w małych, jak i dużych miastach, głównie na terenie zachodniej Polski.

Nowy właściciel planuje budowę biznesu w oparciu o markę Avans, która jeszcze kilka lat temu posiadała wysoki udział w sprzedaży detalicznej i cieszy się wysoką rozpoznawalnością m.in. za sprawą kampanii reklamowej sprzed kilku lat z udziałem Michała Wiśniewskiego, lidera grupy Ich Troje.

- Przejęcie sieci Avans traktujemy jako długoterminową inwestycję w branżę, w którą od dawna inwestujemy i w której mamy olbrzymie doświadczenie, miedzy innymi za sprawą budowania marki Media Expert. Uważamy, że rynek produktów Multimedia, RTV i AGD będzie dynamicznie się zmieniał w kolejnych latach, szczególnie w obszarze kanałów sprzedaży i preferencji konsumenckich, a sieć Avans to spółka z bardzo silnym brandem i dużym potencjałem wzrostu - mówi Arkadiusz Tomala, prezes zarządu Open Media Sp. z o.o.

Jako priorytet nowy właściciel stawia sobie rozwój sieci i ekspansję na terenie całego kraju. Planowane jest również dokładne przyjrzenie się ofercie sklepów i jeszcze lepsze dostosowanie jej do oczekiwań klientów, z naciskiem na rozwój sprzedaży internetowej.

- Zmiany właścicielskie stwarzają dla sieci Avans niepowtarzalną szansę na odtworzenie siły spółki oraz jej marki, a także przywrócenie jej wiarygodności wśród partnerów biznesowych i klientów oraz systematyczny rozwój całej sieci - podsumowuje Arkadiusz Tomala.

Sieć sklepów Avans, dzięki doświadczeniu nowych właścicieli, którzy wprowadzili na rynek markę Media Expert i której obecnie są współwłaścicielami, ma szansę odbudować swoją pozycję w branży.

W rankingu zrealizowanym przez dziennik Rzeczpospolita w 2011 roku marka Avans została wyceniona na ponad 133 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA