PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wstępne wyniki Immofinanz Group za I kwartał wskazują na obniżenie zysku netto spółki

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 wrz 2014 15:08

Wyniki operacyjne Immofinanz Group w I kwartale roku finansowego 2014/15 osiągnęły wysokość 90,9 mln euro. Spadek w porównaniu rok do roku o 6,5 proc. (Q1 2013/14: 97,2 mln euro) wynikał przede wszystkim z planowanej sprzedaży nieruchomości w poprzednim roku obrotowym - napisano w komunikacie.

REKLAMA

Mimo stabilnych wyników na poziomie operacyjnym, wstępne dane wskazują na zysk netto w wysokości -14,0 mln euro w pierwszym kwartale 2014/15 (Q1 2013/14: 119,8 mln euro). Wpływ na to miały przede wszystkim negatywne skutki przeszacowania z uwzględnieniem kursów wymiany walut, szczególnie wzrostu wartości rubla do euro i dolara od początku maja do końca lipca 2014 roku. Te przeszacowania, które mają charakter bezgotówkowy i których łączna wartość wyniosła -75,9 mln euro, obniżyły zysk netto spółki. Według wstępnych danych, wskaźnik przeszacowania skorygowany o zmiany kursów walut nie miał istotnego wpływu na zysk netto za pierwszy kwartał i wynosi -2,7 mln euro.

Poziom rubla od początku sierpnia 2014 wskazuje możliwość odwrócenia tego efektu w drugim kwartale 2014/15. Innymi słowy, z obecnego punktu widzenia spodziewane są pozytywne skutki przeszacowania z wyceny walut dla nieruchomości inwestycyjnych - czytamy w komunikacie.

Wyłączając negatywny wpływ efektów bezgotówkowych wynikających z kursów wymiany walut i instrumentów pochodnych, wstępnie szacowany zysk netto Immofinanz Group w pierwszym kwartale 2014/15 wyniósł 47,6 mln euro. Oznacza to wzrost o 3,7 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału poprzedniego roku obrotowego (45,9 mln euro).

Wstępne dane wskazują, że zrównoważony przepływ wolnych środków pieniężnych (FFO) wyniósł 47,7 mln euro w pierwszym kwartale 2014/15. Oznacza to, że wstępną roczna rentowność FFO po opodatkowaniu wyniosła 11,4 proc.

W podanych, spodziewanych wynikach nie zostały uwzględnione te wygenerowane przez BUWOG Group, w którym Immofinanz Group posiada 49 proc. akcji, a który ogłasza swoje wyniki kwartalne po Immofinanz Group. Ta różnica w czasie w przygotowaniu sprawozdań finansowych prowadzi do przesunięcia o jeden kwartał włączenia wyników BUWOG w zyski Immofinanz Group. Stąd też ich pierwsze włączenie będzie miało miejsce w II kwartale 2014/15, kiedy w sprawozdaniu finansowym Immofinanz Group zostanie uwzględniona odpowiednia część wyników BUWOG Group za I kwartał 2014/15.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA