PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wykorzystać przestrzeń wokół centrum handlowego

  • Autor: Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała
  • 21 sty 2015 14:42

Wykorzystać przestrzeń wokół centrum handlowego

W branży nieruchomości handlowych od pewnego czasu rysują się dwa wyraźne trendy. Jednym z nich jest łączenie w jednym obiekcie możliwie jak największej ilości usług. Centra łączące handel z bogatą ofertą gastronomiczno-usługowo-rozrywkową są już bardzo powszechnym zjawiskiem, czego doskonałym przykładem jest zarządzane przez nas Gemini Park w Bielsku-Białej. Coraz częstsze jest łączenie tych wszystkich aspektów również z funkcją komunikacyjną, biurową, społeczną (jak np. placówka Siemacha SPOT przy bliźniaczym Gemini Park w Tarnowie), czy nawet mieszkaniową - tłumaczy w komentarzu Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

REKLAMA

Drugi z kierunków rozwoju nowoczesnych projektów handlowych wynika poniekąd z pierwszego - ponieważ coraz więcej czasu spędzamy zamknięci w budynkach, korzystanie z wielu atrakcji czy aktywności w jednym miejscu jest dla nas po prostu wygodne - dlatego coraz więcej inwestorów, planując nowe budynki, „otwiera" je na zewnątrz, przeznaczając część miejsca na teren zielony na otwartym powietrzu. Tego typu zabiegi wyraźnie widać w najnowszych projektach topowych deweloperów, realizowanych w największych miastach w Polsce. Umożliwia to zapewnienie kompleksowej możliwości spędzania czasu w takim obiekcie, a częściowe przeniesienie działalności rekreacyjnej na zewnątrz i dopasowanie jej do zmieniających się pór roku, znacząco podnosi atrakcyjność tego terenu dla odwiedzających dany obiekt klientów.

Tego typu rozwiązanie zastosowaliśmy podczas rozbudowy, którą zakończyliśmy w kwietniu ub. r. w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park Bielsko-Biała. Powstała w ten sposób powierzchnia budynku została przeznaczona na poszerzenie oferty modowej, usługowej i rozrywkowej, dedykowanej całym rodzinom. Decyzja była wynikiem badań marketingowych i obserwacji, które wykazały, że nasze centrum najczęściej odwiedzają rodzice z dziećmi. Powiększyliśmy ilość lokali handlowo-usługowych do 120, w bielskim Gemini pojawiły się również specjalne udogodnienia dedykowane klientom odwiedzającym nas ze swoimi pociechami. Uzupełnia je szeroki wachlarz imprez i wydarzeń, dedykowanych wszystkim grupom wiekowym - od najmłodszych do najstarszych.

Po rozbudowie pozostał nam duży fragment terenu zielonego, położonego pomiędzy naszym obiektem a rzeką Białą. Mając świadomość, że nasza oferta musi znacząco wyróżnić się spośród lokalnej konkurencji, zdecydowaliśmy się jako pierwsi w regionie zagospodarować go pod unikatową ofertę rekreacyjno-rozrywkową. Wiosną i latem ubiegłego roku zorganizowaliśmy tam ogólnodostępną plażę, bezpieczny i nowoczesny plac zabaw typu „małpi gaj", jak również boisko do siatkówki plażowej, na którym przez cały sezon odbywały się mecze i rozgrywki „Gemini Cup". Na świeżym powietrzu prowadzone były również zajęcia taneczne oraz zumba - dla wszystkich grup wiekowych. Uruchomienie strefy rekreacyjnej zdecydowanie zwiększyło zainteresowanie klientów naszym obiektem, co sprawiło, że w lipcu osiągnęliśmy rekordowy wynik odwiedzalności, co jest zjawiskiem rzadko spotykanym w miesiącach wakacyjnych.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA