PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki AmRestu powyżej oczekiwań

  • Autor: PAP
  • 08 maj 2015 12:58

Grupa AmRest pokazała nadspodziewanie dobre wyniki za pierwszy kwartał. Analitycy wskazują m.in. na lepsze od oczekiwań rezultaty dywizji rosyjskiej. Po ponad godzinie handlu kurs AmRestu rośnie o 4,2 proc. do 138 zł.

REKLAMA

W pierwszym kwartale przychody grupy wzrosły o 11,3 proc. rdr do 750,4 mln zł. Skonsolidowana EBITDA grupy wzrosła o 31,5 proc. rdr do 95,7 mln zł i była wyższa o 11 proc. od konsensusu PAP. Marża EBITDA wyniosła 12,8 proc.

- Wynik EBITDA AmRestu był 7 proc. lepszy od moich oczekiwań - powiedziała PAP Małgorzata Kloka, analityk Pekao Investment Banking.

Wskazała na lepsze od oczekiwań wyniki grupy w regionie CEE i w Rosji. - Wynik w Rosji spadł rok do roku, ale mniej niż się spodziewałam. Marża na tamtym rynku nie zmieniła się, a ja się spodziewałam, że marża ucierpi - powiedziała analityk.

Zauważyła, że jedynie w Rosji otoczenie makro nie sprzyja spółce. - Spółka kontynuuje poprawę wyników. Działa w dość sprzyjającym otoczeniu makro. Ceny żywności na wszystkich rynkach poza rosyjskim są korzystne. Pomaga też optymizm konsumencki, co widać w osiąganej przez AmRest sprzedaży LFL - powiedziała.

Zysk netto AmRestu, przypadający na akcjonariuszy dominujących, wzrósł w pierwszym kwartale do 27,1 mln zł z 8,5 mln zł rok wcześniej. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się 18,9 mln zł zysku.

 - Wynik netto jest bardzo dobry. Niezły jest też cash flow operacyjny i co za tym idzie obniżające się zadłużenie. Na koniec marca wskaźnik dług netto/EBITDA wynosił 2,2x, a to już jest przyzwoity poziom - zauważyła Kloka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA