PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki Biedronki w I półroczu br. gorsze od oczekiwań

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2014 15:20

Sprzedaż like-for-like Biedronki w pierwszej połowie 2014 roku spadła o 1,2 proc. Całkowite przychody Biedronki w tym okresie wzrosły o 9,1 proc. w ujęciu rok do roku do poziomu 4.029 mln euro - poinformowało Jeronimo Martins Polska w komunikacie prasowym.

REKLAMA

- Wyniki Biedronki w pierwszej połowie roku okazały się gorsze od moich oczekiwań i negatywnie wpłynęły na poziom zysków całej grupy. Podjęliśmy działania w spółce mające na celu powrót do optymalnych dla nas poziomów sprzedaży like-for-like. Chcemy w pełni wykorzystać naszą mocną pozycję rynkową - powiedział cytowany w komunikacie Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins.

Zysk netto Jeronimo Martins, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, spadł w pierwszym półroczu 2014 roku o 12,4 proc. do 144,9 mln euro z 165,3 mln euro rok wcześniej.

EBITDA grupy Jeronimo Martins w pierwszej połowie 2014 roku spadła o 2,3 proc. do 341,4 mln euro z 349,5 mln euro rok wcześniej. Wysokość marży EBITDA wyniosła 5,6 proc., wobec 6,2 proc. rok wcześniej.

Przychody Jeronimo Martins w pierwszym półroczu wzrosły o 7,2 proc. do 6.051,7 mln euro wobec 5.643 mln euro w pierwszej połowie 2013 roku. Z kolei dług netto spółki wzrósł do poziomu 606,5 mln euro wobec 461 mln euro na koniec pierwszego półrocza roku ubiegłego.

W komunikacie podano, że w drugiej połowie 2014 roku Jeronimo Martins spodziewa się podobnej do pierwszego półrocza dynamiki EBITDA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA