PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki Carrefoura uratowane przez rynki wschodzące

  • www.portalspozywczy.pl
  • 10 kwi 2014 10:22

Grupa Carrefour zanotowała w pierwszym kwartale 2014 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 19,8 miliarda euro, co oznacza wzrost organiczny (z wyłączeniem efektu paliw i wyłączeniem efektu przesunięcia świąt) o 3,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, ale spadek o 3,7 proc. uwzględniając obecne kursy walutowe.

REKLAMA

W Europie przychody grupy wzrosły organicznie o 0,4 proc., do czego przyczyniły się dobre wyniki na rynku francuskim i hiszpańskim (spadek o 1,4 proc. przy obecnych kursach walutowych).

W samej Francji sprzedaż w pierwszym kwartale 2014 roku wyniosła 9,2 mld euro (wzrost organiczny o 1,4 proc., ale spadek o 1,4 proc. przy obecnych kursach walutowych), a w pozostałych krajach europejskich sprzedaż wyniosła 5,0 mld euro (spadek organicznie o 1,2 proc., a z uwzględnieniem kursów spadek o 2,2 proc.).

Francja generuje około połowy przychodów grupy. W tym kraju supermarkety grupy zanotowały organiczny wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 roku o 1,1 proc. do 3,16 mld euro (sprzedaż LFL wzrosła o 1,8 proc.). Hipermarkety odnotowały wzrost o 0,7 proc. do 5,0 mld euro (sprzedaż LFL wzrosła o 0,7 proc.)., a sklepy convenience i pozostałe formaty wzrost o 5,7 proc. do 1,1 mld euro (sprzedaż LFL wzrosła o 5,7 proc.).

Na rynkach wschodzących (Azja i Ameryka Łacińska) sprzedaż Grupy Carrefour w pierwszym kwartale 2014 roku wzrosła organicznie o 10,5 proc. do 5,52 mld euro (sprzedaż LFL wzrosła o 7,2 proc.). Dobre wyniki grupa zanotowała na rynku brazylijskim, argentyńskim i w Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA