PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki LPP wyższe od oczekiwanych

  • Autor: PAP
  • 12 lis 2015 11:01

Wyniki LPP wyższe od oczekiwanych Reserved

Grupa LPP miała w trzecim kwartale br. 79,7 mln zł zysku netto wobec 81,7 mln zł rok wcześniej. Zdaniem analityków rozczarowują cash flow operacyjny i wysokie zapasy.

REKLAMA

Wynik był o ok. 23 proc. wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 64,5 mln zł, głównie z powodu wyższej od wcześniej szacowanej marży brutto na sprzedaży.

- Wyniki są powyżej konsensusu, ale przede wszystkim ze względu na rozpoznanie wyższej rentowności brutto na sprzedaży niż spółka szacowała w raportach miesięcznych. Zwróciłbym uwagę na wysoki poziom zapasów na metr kwadratowy, na poziomie 1 684 zł wobec 1 527 zł rok wcześniej, a celem spółki jest utrzymywanie zapasów na poziomie ok. 1,5 tys. zł/mkw. Taki wysoki poziom może zwiastować głębokie wyprzedaże w kolejnych miesiącach, zwłaszcza, że popyt na produkty LPP jest dość niski. Wynik czwartego kwartału może więc być słaby - mówi Piotr Bogusz, analityk DM Banku.

Według ekspertów DM BDM, wyniki LPP okazały się wyższe od oczekiwań. - Co prawda sprzedaż była zgodna z naszymi szacunkami, jednak już na marży brutto ze sprzedaży było widać nieznacznie lepszy wynik względem raportowanego w komunikatach bieżących. Odchylenie wynika z niższych niż się spodziewaliśmy kosztów sprzedaży (ok. 505 mln zł) i niższej straty na saldzie finansowym. Zwracamy jednak uwagę, że w odniesieniu do zeszłego roku rezultaty finansowe są znacznie słabsze. Obroty wzrosły jedynie o 2,2 proc., a pierwsza marża spadła o 4,1 p.p. rdr. Wynik EBITDA był słabszy o 12,1 proc. rdr, a zysk netto spadł o niecałe 3 proc. Dużo gorzej zaprezentował się także cash flow operacyjny, który wyniósł minus 39,4 mln zł vs 51,8 mln zł przed rokiem (wzrost zapasów wys. 202 mln zł w III kw. 2015 r.).

LPP miało w III kwartale tego roku 79,7 mln zł zysku netto wobec 81,7 mln zł rok wcześniej. Wynik był o ok. 23 proc. wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 64,5 mln zł. Zysk operacyjny odzieżowej firmy wyniósł 106,8 mln zł wobec 134,4 mln zł przed rokiem, tymczasem średnia rynkowa zakładała 99,1 mln zł EBIT-u. Według wyliczeń EBITDA ukształtowała się na poziomie 162,6 mln zł wobec 156,3 mln zł konsensusu.

Przychody z kolei były zgodne z oczekiwaniami rynku i wyniosły 1,26 mld zł (wzrost o 2 proc. rdr). Po trzech kwartałach 2015 roku zysk netto grupy spadł do 179 mln zł z 234,5 mln zł rok wcześniej, a zysk operacyjny do 267,3 mln zł z 360,9 mln zł. Przychody wzrosły z kolei do 3,55 mld zł z 3,36 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA