PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki Metro Group poniżej oczekiwań

  • dlahandlu.pl
  • 17 paź 2013 11:20

Metro Group podało wyniki za skrócony rok finansowy 2013. W tym czasie sprzedaż sprzedaż Grupy wyniosła 46,3 mld euro, co oznacza spadek o 2,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W samym trzecim kwartale sprzedaż to 15,5 mld euro (wzrost o 2,1 proc.)

REKLAMA

Sprzedaż hal cash&carry w całym roku finansowym to 22,6 mld euro (spadek o 2 proc.), a w trzecim kwartele - 7,8 mld euro (spadek o 0,3 proc.).

Sieć zanotowała sprzedaż na poziomie 7,3 mld euro (spadek o 8,3 proc.), a w trzecim kwartale - 2,3 mld euro (spadek aż o 12,3 proc.). W samych Niemczech sieć osiągnęła sprzedaż w wysokości 5,7 mld euro (spadek o 1,3 proc.), w trzecim kwartale było to 1,9 mld euro (spadek o 1 proc.).

- W skróconym roku obrotowym 2013 zanotowaliśmy sprzedaż w wysokości 46,3 mld euro, czyli lekko poniżej naszych oczekiwań. Wpłynęła na to wciąż trudna sytuacja w prowadzeniu biznesu w wielu częściach Europy oraz sprzedaż nieruchomości w Europie Wschodniej i ujemne różnice kursowe. Odnotowana sprzedaż w samym trzecim kwartale również była niższa niż w poprzednim roku. Należy jednak zauważyć, że wszystkie linie sprzedaży wykazują trend wzrostowy. Szczególnie 1-proc. wzrost sprzedaży w trzecim kwartale w Niemczech pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzący okres Bożego Narodzenia - skomentował Olaf Koch, prezes Metro Group.

Firma wyjaśnia również 8,3-proc. spadek sprzedaży sieci Real. Wynika on głównie z faktu, że Real Ukraina nie jest częścią Grupy od marca br. Real Rosja od kwietnia, a oddział w Rumunii od września 2013 r. Oczekuje się, że zbycie polskiego oddziału nastąpi do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA