PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki Sfinksa w II kw. 2013 r. były wyższe zarówno w ujęciu rdr jak i kdk

  • Autor: PAP
  • 11 lip 2013 15:11

Wyniki Sfinksa w drugim kwartale 2013 roku były wyższe zarówno w ujęciu rok do roku jak i kwartał do kwartału - poinformował dziennikarzy Sylwester Cacek, prezes Sfinksa. Dodał, że celem spółki jest utrzymanie w kolejnych kwartałach dwucyfrowej dynamiki wzrostu wyniku EBITDA.

REKLAMA

"II kwartał był wyraźnie lepszy niż I kwartał. Oznacza to, że wynik był również lepszy w ujęciu rok do roku. Notujemy poprawę wyniku na każdym poziomie" - powiedział Cacek.

"Co kwartał zysk EBITDA rośnie nam w dwucyfrowym tempie i ten trend chcemy utrzymać w kolejnych okresach. Jest to nasz priorytet, stawiamy przede wszystkim na wynik" - dodał.

W I kw. 2013 r. Sfinks wypracował 40,14 mln zł przychodów ze sprzedaży, 0,15 mln zł straty operacyjnej oraz 1,57 mln zł straty netto. Z kolei w II kw. 2012 r. spółka miała: 42,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,1 mln zł straty operacyjnej oraz 4,9 mln zł straty netto.

Zapytany o liczbę planowanych otwarć restauracji w 2013 roku, prezes Cacek odpowiedział: "Sądzę, że w przyszłym roku będziemy mieli więcej otwarć niż zamknięć. Ten rok z kolei powinien być podobny pod tym względem do roku ubiegłego".

W 2012 roku spółka zamknęła 15 lokalizacji, a otworzyła 10 placówek.

Prezes Cacek poinformował, że w 2014 roku Sfinks będzie gotowy do ekspansji zagranicznej.

"Chcemy wyjść z masterfranczyzą za granicę, jest to jeden z naturalnych kierunków naszego rozwoju. Szczególnie po Euro 2012 widzimy duże zainteresowanie wśród wielu zagranicznych partnerów. Zanim jednak to się stanie musimy skupić się do stabilizacji naszego biznesu w Polsce. Myślę, że do ekspansji będziemy gotowi operacyjnie w 2014 roku" - powiedział.

"Oczywiście każdą decyzję podejmiemy w oparciu o rzetelną analizę finansową konkretnej oferty, która do nas napłynie" - dodał.

Pod koniec czerwca UOKiK nałożył na Sfinksa ponad 464 tys. zł kary. Urząd ocenił, że polityka cenowa w restauracjach franczyzowych sieci Sphinx narusza zasady konkurencji. Na początku lipca spółka złożyła odwołanie od tej decyzji.

Pełnomocnik Sfinksa Dariusz Górnicki z Kancelarii Radców Prawnych Górnicki, Durowicz, Badowska-Domagała, poinformował, że werdyktu w sprawie odwołania należy spodziewać się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

"Po przeprowadzonej analizie sądzimy, że zaskarżenie decyzji urzędu jest zasadne. Rozbieżności co do interpretacji przepisów są tak duże, że jedynie sąd może rozstrzygnąć tę sprawę" - powiedział na konferencji Górnicki.

"Dotychczasowe orzeczenia sądów w podobnych sprawach pozwalają nam patrzeć z optymizmem w przyszłość. Mam nadzieję, że ostateczny werdykt poznamy w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy" - dodał.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA