PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wystartowała budowa Galerii Galardia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 cze 2013 12:45

Joint venture dwóch firm – NBGI Private Equity i Balmain Asset Management przystąpiło do budowy Galardii – centrum handlowego w Starachowicach, które pomieści 38 sklepów z hipermarketem Tesco Extra i 4-salowym kinem Helios włącznie. Generalnym wykonawcą wstępnej fazy prac została Skanska.

REKLAMA

Na początku bieżącego miesiąca na plac budowy Centrum Handlowego Galardia wjechał pierwszy ciężki sprzęt. Rozpoczęła się tym samym wstępna faza prac, po której zakończeniu możliwe będzie przystąpienie do właściwych prac budowlanych. W ciągu najbliższych tygodni Skanska, która została wykonawcą fazy wstępnej przebuduje odcinek kanalizacji sanitarnej i linii wysokiego napięcia, które kolidują z przyszłym budynkiem Galardii. W tym czasie przeprowadzona zostanie również część robót ziemnych oraz prace związane z budową sieci zewnętrznych i przyłączy.

- Początek budowy to dla nas ważne wydarzenie, na które czekaliśmy od kilku miesięcy kiedy byliśmy pochłonięci finalizowaniem kolejnych umów z wiodącymi najemcami, negocjowaniem warunków współpracy z potencjalnymi wykonawcami i ubieganiem się o pozwolenie na budowę. To jest istotny krok milowy tego projektu - mówi James Huckle z NBGI. - Teraz dołożymy wszelkich starań, aby prace były prowadzone w sposób niemal niezauważalny dla mieszkańców Starachowic - dodał James Huckle.

Faza wstępna potrwa około dwa miesiące. Otwarcie Centrum Handlowego Galardia jest planowane na jesień 2014.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA