PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wystawa owadów w Poznań City Center

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2015 10:22

Na co dzień umykają naszej uwadze, a przecież stanowią najliczniejszą grupę zwierząt. To one, jako pierwsze posiadły zdolność lotu, a także przystosowały się do środowiska lądowego i wodnego - mowa o owadach. Od 25 maja do 7 czerwca będzie można je podziwiać podczas specjalnie zorganizowanej wystawy „Świat owadów” w Poznań City Center.

REKLAMA

Karaczany, szarańczaki, chrząszcze, czy pająki to tylko niektóre z 300 owadów, które będzie można podziwiać podczas edukacyjnej wystawy. Szczególną atrakcją będzie wyjątkowa gablota służąca do prezentacji chowu motyli tzw. vivarium. Będzie można w niej zobaczyć jak motyle przeobrażają się od postaci larwalnej do formy dorosłej,a bujna, zielona roślinność pozwoli stworzyć tym pięknym owadom przestrzeń zbliżoną do naturalnego środowiska.

Patyczaki czy modliszki to kolejne z gatunków, jakim będzie można się przyjrzeć z bliska. Warto zaznaczyć, że wszystkie terraria będą wyposażone w szyby wytłumiające, a także będą spełniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa, zgodne z wymogami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dodatkowo dla każdego z owadów zostanie ustawiona odpowiednia temperatura, wilgotność, światło oraz roślinność.

Wystawa „świat owadów” będzie podzielona na 9 wysp tematycznych, które przeniosą zwiedzających w niezwykły świat tych fascynujących zwierząt. Na odwiedzających będą czekać wyjątkowe okazy, a wśród nich pasikonik – Eumegalodon, pochodzący z tropikalnych lasów Malezji, noszący przydomek smocza głowa.

- Nasza wystawa „Świat owadów” to nie tylko możliwość podziwiania okazów z całego świata, ale również okazja wyjątkowego spędzenia dnia dziecka. Już 31 maja zapraszamy wszystkie maluchy do wspólnego świętowania- dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Podczas niedzielnego świętowania wszystkie dzieci będą mogli przebrać się w „owadzie” stroje. Dodatkowo mali odkrywcy pomalują swoje buzie w najbardziej fantazyjne wzory, a także podczas warsztatów orgiami stworzą wyjątkowe figurki zwierząt. Maluchy będą mogły także układać „owadzie puzzle” 3D, a wszystko to pod okiem ogromnych motyli.

Wystawę będzie można obejrzeć od 25 maja do 8 czerwca w godzinach otwarcia Poznań City Center. Wyspy ekspozycyjne będą ulokowane w pasażach handlowych na poziomie 0 i 1. Wstęp jest bezpłatny. Dzień dziecka w PCC będzie zorganizowany 31 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA