PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wystawa owadów w Poznań City Center

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2015 10:22

Na co dzień umykają naszej uwadze, a przecież stanowią najliczniejszą grupę zwierząt. To one, jako pierwsze posiadły zdolność lotu, a także przystosowały się do środowiska lądowego i wodnego - mowa o owadach. Od 25 maja do 7 czerwca będzie można je podziwiać podczas specjalnie zorganizowanej wystawy „Świat owadów” w Poznań City Center.

REKLAMA

Karaczany, szarańczaki, chrząszcze, czy pająki to tylko niektóre z 300 owadów, które będzie można podziwiać podczas edukacyjnej wystawy. Szczególną atrakcją będzie wyjątkowa gablota służąca do prezentacji chowu motyli tzw. vivarium. Będzie można w niej zobaczyć jak motyle przeobrażają się od postaci larwalnej do formy dorosłej,a bujna, zielona roślinność pozwoli stworzyć tym pięknym owadom przestrzeń zbliżoną do naturalnego środowiska.

Patyczaki czy modliszki to kolejne z gatunków, jakim będzie można się przyjrzeć z bliska. Warto zaznaczyć, że wszystkie terraria będą wyposażone w szyby wytłumiające, a także będą spełniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa, zgodne z wymogami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dodatkowo dla każdego z owadów zostanie ustawiona odpowiednia temperatura, wilgotność, światło oraz roślinność.

Wystawa „świat owadów” będzie podzielona na 9 wysp tematycznych, które przeniosą zwiedzających w niezwykły świat tych fascynujących zwierząt. Na odwiedzających będą czekać wyjątkowe okazy, a wśród nich pasikonik – Eumegalodon, pochodzący z tropikalnych lasów Malezji, noszący przydomek smocza głowa.

- Nasza wystawa „Świat owadów” to nie tylko możliwość podziwiania okazów z całego świata, ale również okazja wyjątkowego spędzenia dnia dziecka. Już 31 maja zapraszamy wszystkie maluchy do wspólnego świętowania- dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Podczas niedzielnego świętowania wszystkie dzieci będą mogli przebrać się w „owadzie” stroje. Dodatkowo mali odkrywcy pomalują swoje buzie w najbardziej fantazyjne wzory, a także podczas warsztatów orgiami stworzą wyjątkowe figurki zwierząt. Maluchy będą mogły także układać „owadzie puzzle” 3D, a wszystko to pod okiem ogromnych motyli.

Wystawę będzie można obejrzeć od 25 maja do 8 czerwca w godzinach otwarcia Poznań City Center. Wyspy ekspozycyjne będą ulokowane w pasażach handlowych na poziomie 0 i 1. Wstęp jest bezpłatny. Dzień dziecka w PCC będzie zorganizowany 31 maja.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA