PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyższe obroty najemców centrów sieci Dekada

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lut 2015 13:02

Segment centrów handlowych typu convenience rośnie w siłę, co odzwierciedlają dobre wyniki finansowe obiektów sieci Dekada, budowanych i zarządzanych przez spółkę Dekada Realty. Systematycznie rośnie ich odwiedzalność i obroty najemców, a rekordzistą został w minionym roku obiekt w Krakowie, który zanotował 44 proc. wzrost sprzedaży.

REKLAMA

Z badań prowadzonych m.in. przez irlandzką firmę Experian Footfall wynika, że w ubiegłym roku w samym grudniu (który tradycyjnie jest jednym z lepszych miesięcy dla handlu), odwiedzalność polskich centrów handlowych spadła średnio o ok. 7 proc. (w skali rok do roku). Na tym tle wyróżniają się obiekty sieci Dekada - centra handlowe typu convenience, przeznaczone do szybkich i wygodnych zakupów, zlokalizowane w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, oraz na osiedlach dużych miast (takich jak Olsztyn czy Kraków). Prawie wszystkie z nich zanotowały w tym roku wzrost odwiedzalności, średnio na poziomie ok. 6 proc. Największy przyrost zanotowała galeria Dekada w Żyrardowie - o ponad 8 punktów procentowych.

- Te tendencje pokazują, że dobrze skomercjalizowane, „wygodne" centra handlowe są coraz częściej wybierane przez klientów. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka - ludzie coraz więcej czasu spędzają w pracy i nie wystarcza im go na wielogodzinne zakupy w ogromnych galeriach, do których trzeba dojechać, zostawić auto na wielopoziomowym parkingu, a samo poruszanie się po obiekcie wśród kilkudziesięciu lub nawet kilkuset sklepów jest równie czasochłonne - mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty.

- Decydują się więc na zakupy w obiektach takich jak nasze - które mijają, wracając z pracy lub ze szkoły, z wygodnymi parkingami i wejściami do sklepów wprost „z ulicy", które umożliwiają im szybkie i wygodne dokonanie najpotrzebniejszych zakupów - dodaje A. Walczak.

To zwiększone zainteresowanie przekłada się również na wyższe obroty najemców. Wśród centrów zlokalizowanych w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców zdecydowanym liderem jest Dekada Sieradz, której najemcy w minionym roku odnotowali 16 proc. wzrost obrotów. Równie dobrze radzi sobie Dekada Myślenice, pierwszy obiekt wybudowany przez spółkę Dekada Realty, zintegrowany z nowoczesnym dworcem autobusowym, obsługującym regionalnych i lokalnych przewoźników. W 2014 roku obroty najemców wzrosły tam średnio o 13 proc.

Dobrze funkcjonują także obiekty sieci położone w większych miastach Polski. W Olsztynie najemcy sprzedali średnio o 1/3 więcej niż
w 2013 roku, ale rekordzistą jest obiekt w Krakowie, w którym wyniki finansowe na koniec 2014 roku były o 44 proc. wyższe niż w roku poprzedzającym.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA