PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrosła sprzedaż detaliczna

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2017 17:00

Wzrosła sprzedaż detaliczna fot. Fotolia

Sprzedaż detaliczna w maju w cenach bieżących wzrosła o 8,4 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 0,2 proc. - podał GUS.

REKLAMA

Konsensus przygotowany przez PAP wskazywał na wzrost rdr o 9,0 proc. i pozostanie bez zmian mdm. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła o 7,4 proc. rdr.

GUS poinformował też, ze w maju odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 7,4 proc. (wobec wzrostu o 6,7 proc. przed miesiącem oraz o 4,3 proc. w maju 2016 r.). W porównaniu z kwietniem br. sprzedaż detaliczna ukształtowała się na takim samym poziomie (wobec spadku przed rokiem o 0,7 proc.).

W maju 2017 r. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku we wszystkich grupach. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" najwyższy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku zaobserwowano w przedsiębiorstwach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 8,1 proc. wobec spadku przed rokiem o 1,8 proc.) oraz w jednostkach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 6,0 proc. wobec wzrostu o 14,6 proc. w ub. roku).

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" wysoki wzrost sprzedaży wykazały jednostki wchodzące w skład grupowań: "tekstylia, odzież, obuwie" (o 19,9 proc.), "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (o 15,1proc.) oraz "farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny (o 13,2 proc.).

Z danych GUS wynika, że w okresie styczeń-maj br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 6,9 proc. (wobec wzrostu o 4,6 proc. w 2016 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA