PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrosła sprzedaż detaliczna

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2017 17:00

Wzrosła sprzedaż detaliczna fot. Fotolia

Sprzedaż detaliczna w maju w cenach bieżących wzrosła o 8,4 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 0,2 proc. - podał GUS.

REKLAMA

Konsensus przygotowany przez PAP wskazywał na wzrost rdr o 9,0 proc. i pozostanie bez zmian mdm. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła o 7,4 proc. rdr.

GUS poinformował też, ze w maju odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 7,4 proc. (wobec wzrostu o 6,7 proc. przed miesiącem oraz o 4,3 proc. w maju 2016 r.). W porównaniu z kwietniem br. sprzedaż detaliczna ukształtowała się na takim samym poziomie (wobec spadku przed rokiem o 0,7 proc.).

W maju 2017 r. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku we wszystkich grupach. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" najwyższy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku zaobserwowano w przedsiębiorstwach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 8,1 proc. wobec spadku przed rokiem o 1,8 proc.) oraz w jednostkach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 6,0 proc. wobec wzrostu o 14,6 proc. w ub. roku).

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej "ogółem" wysoki wzrost sprzedaży wykazały jednostki wchodzące w skład grupowań: "tekstylia, odzież, obuwie" (o 19,9 proc.), "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (o 15,1proc.) oraz "farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny (o 13,2 proc.).

Z danych GUS wynika, że w okresie styczeń-maj br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 6,9 proc. (wobec wzrostu o 4,6 proc. w 2016 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA