PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Xcity Investment do 2018 r. chce zrealizować 40 projektów

  • Autor: PAP
  • 02 paź 2015 16:46

Xcity Investment do 2018 r. chce zrealizować 40 projektów PKP Kłodzko, wizualizacja

Xcity Investment, spółka, która w grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami, planuje zrealizować do 2018 r. 40 projektów deweloperskich - poinformował w piątek prezes Xcity Maciej K. Król. "Już teraz przygotowaliśmy 15 kolejnych przedsięwzięć" - dodał.

REKLAMA

"Do 2018 roku Xcity Investment planuje realizować ponad 40 projektów deweloperskich. Już teraz przygotowaliśmy 15 kolejnych przedsięwzięć, dla których rozpoczynamy poszukiwania partnerów" - powiedział

Dwie nowe inwestycje Xcity chce zrealizować w woj. dolnośląskim. Spółka zamierza zagospodarować atrakcyjne tereny w Kłodzku i Oleśnicy. W tych dwóch miastach planowane jest stworzenie parków handlowych w bliskiej odległości od stacji kolejowych. Termin zakończenia tych inwestycji to 2019 rok, a ich łączna szacunkowa wartość to 24 mln euro.

"Dzięki inwestycjom na dawnych terenach kolejowych tworzymy zupełnie nową przestrzeń, odpowiadającą potrzebom lokalnej społeczności. Udało nam się stworzyć w tak krótkim czasie spółkę, która obecnie przygotowuje projekty deweloperskie na terenach o łącznej powierzchni przekraczającej 400 ha i mamy apetyt na więcej" - wskazał członek zarządu PKP, Piotr Ciżkowicz.

Pozostałe inwestycje spółka będą prowadzone zarówno w większych miastach, jak Warszawa i Katowice, jak i w takich mniejszych miastach jak Elbląg, Kłodzko, Koło, Koszalin, Kutno, Łowicz, Oleśnica, Chorzów, Bielsko-Biała i Skarżysko-Kamienna.

"Większość naszych inwestycji prowadzimy w dużych miastach, ale nie zapominamy także o mniejszych ośrodkach miejskich. Spośród piętnastu nowych projektów, o których dziś mówimy, dziesięć będzie realizowanych w mniejszych miastach. Obecnie analizowanych jest również ponad 100 kolejnych potencjalnych lokalizacji pod kątem realizacji projektów deweloperskich" - dodał Król.

Spółka Xcity Investment została powołana z początkiem 2015 roku. Wśród największych projektów, nad którymi obecnie pracuje, znajdują się inwestycje mające na celu zagospodarowanie takich miejsc jak: Warszawa Gdańska i Główna, Gdynia Międzytorze, okolice ulicy Bosackiej w Krakowie, czy terenu dworca Wrocław Świebodzki. Mniejsze projekty realizowane są w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

"PKP jest właścicielem ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce. Zarządzamy nie tylko dworcami i terenami przy liniach kolejowych, ale też atrakcyjnymi gruntami w centrach miast. Potencjał właśnie tych terenów staramy się wykorzystywać przy realizacji projektów deweloperskich - powiedział członek zarządu PKP Jarosław Bator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA