PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zagraniczna ekspansja Hygieniki wkracza w następną fazę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2014 08:21

Zagraniczna ekspansja Hygieniki wkracza w następną fazę

Meng Drogerie+ to sieć, która w najbliższym czasie może zostać przejęta przez Hygienikę. Właściciel marki, firma BB Royal Holding podpisała w tej sprawie list intencyjny.

REKLAMA

Porozumienie zostało podpisane 22. marca br. Zgodnie z jego zapisami, Hygienika może rozpocząć proces due diligence marki Meng Drogerie+. Jednocześnie będzie posiadała w ciągu najbliższych 6 miesięcy wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia udziałów w spółce.

Rozpoczęcie negocjacji zostało zapowiedziane na 7 dni od momentu podpisania listu. Ich zakończenie ma nastąpić w ciągu 6 miesięcy. W przypadku naruszenia postanowień umowy przez BB Royal Holding, firma będzie musiała zapłacić 1 mln euro kary.

Meng Drogerie+ to sieć 24 drogerii o powierzchni do 400 mkw. działających na terenie Luksemburga.  

- Ewentualny zakup udziałów w kapitale zakładowym Meng Drogerie+ Sàrl ma na celu rozwój i poszerzenie działalności w obszarze sprzedaży detalicznej wyrobów higieny osobistej - realizowanej przez grupę kapitałową Hygienika (a w szczególności przez Dayli Polska Sp. z o.o.) - napisali przedstawiciele Hygieniki.

W lutym br. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie drugiej połowy udziałów w spółce Dayli przez firmę Hygienika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA