PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę dotknie też organizatorów targów?

  • Autor: PAP
  • 07 kwi 2017 12:00

Zakaz handlu w niedzielę dotknie też organizatorów targów? fot. Pixabay

Polska Izba Przemysłu Targowego, zrzeszająca ponad 70 firm, wystąpiła do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z wnioskiem o wyłączenie targów spod działania ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

REKLAMA

Podobne stanowisko zajęli także: Stowarzyszenie Organizatorów Targów, Polska Izba Książki, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Izba Gospodarcza "Grono targowe Kielce".

W piśmie do przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Przemysław Trawa zwraca uwagę, że targi i wystawy to wydarzenia służące rozwojowi przedsiębiorstw, promocji towarów i usług, a nie wyłącznie imprezy handlowe.

"Jeśli zakaz handlu w niedzielę będzie dotyczył targów, dotknie to bardzo szeroką grupę osób i przedsiębiorstw, zwłaszcza mniejszych i świadczących usługi. W wielu miejscowościach odbywają się targi konsumenckie: kiermasze żywności, książek, targi budowlane. Są organizowane w sobotę i niedzielę, bo wtedy mieszkańcy mają czas, żeby zobaczyć, co jest nowego i to kupić" - mówiła PAP wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska.

Dodała, że targi, na których nie prowadzi się sprzedaży, odbywają się zazwyczaj w tygodniu, są skierowane do fachowców, którzy chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w branży i nawiązać kontakty z producentami.

"Najważniejszym argumentem za uwzględnieniem naszego wniosku jest to, że jeśli tak się nie stanie, straci nie tylko branża targowa, ale firmy, które na imprezach targowych się wystawiają, bo, nie mając prezentacji połączonej ze sprzedażą, ryzykują, że klient nie wróci już do nich po konkretny towar" - uważa wiceprezes PIPT. Jak dodał, w krajach takich jak Niemcy z zakazu pracy w niedzielę targi są wyłączone.

W piśmie do sejmowej komisji podkreślono, że targi i wystawy pełnią ważną rolę w rozwoju regionów i kraju, są organizowane regularnie w danym mieście i w z góry określonym terminie, a działalność handlowa jest w większości przypadków jedynie działalnością uboczną.

Według Polskiej Izby Przemysłu Targowego około 30 proc. z tych imprez odbywa się również w niedziele, w tym tak duże i prestiżowe jak: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Warszawskie Targi Książki, Smaki Regionów oraz Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu, Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździectwa CAVALIADA w Warszawie oraz NECROEXPO i AGROTECH w Kielcach.

  • 1
  • 2
  • rejent 2017-04-12 10:32:07
    PiS chce się przypodobać i Kościołowi, i Solidarności, a polskim drobnym przedsiębiorcom pokazuje środkowy paleci zakazuje handlu w niedziele
  • xd 2017-04-09 20:55:02
    htt ps://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/ ej, bez żartów. Nie zgadzajmy się na to! Podpisujcie petycję.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA