PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakończyło się Property Forum Katowice

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 gru 2013 07:20

Zakończyło się Property Forum Katowice

Śląsk wczoraj, dziś i jutro - inwestycje zmieniające obraz regionu, perspektywy rozwoju branży nieruchomości komercyjnych, a także strategia promocji oraz oferta inwestycyjna województwa i konurbacji katowickiej - to wiodące tematy sesji inauguracyjnej konferencji Property Forum w Katowicach.

REKLAMA

Property Forum Katowice to siódme z kolei regionalne spotkanie branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę portalu Propertynews.pl.

Sesji inauguracyjnej towarzyszyło rozdanie nagród Prime Property Prize Śląsk 2013 dla najlepszych lokalnych obiektów i projektów komercyjnych. Statuetki zostały przyznane w sześciu kategoriach: Centrum handlowe, Biura, Hotele, Obiekty Logistyczno-Magazynowe, Deweloper oraz Inwestycja Komercyjna.

Kolejne sesje dyskusyjne dotyczyły sytuacji w poszczególnych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych. 


Czy na śląskiej mapie centrów handlowych są jeszcze białe plamy - to główne pytanie, na które odpowiedź starali się znaleźć uczestnicy sesji poświęconej branży retail. Przedstawiono m.in. realizowane i planowane inwestycje handlowe w regionie, poziom nasycenia rynku powierzchnią handlową i potencjał Śląska dla tego sektora nieruchomości komercyjnych.

Źródła popytu na powierzchnie biurowe w Katowicach, dostępna powierzchnia i planowane projekty oraz przewagi i słabe strony oferty inwestycyjnej Katowic w oczach branży BPO - to zagadnienia sesji biurowej.

W części konferencji poświęconej rynkowi hotelarskiemu prelegenci ocenili rentowność tego biznesu w Katowicach i województwie śląskim, politykę władz oraz jej wpływ na perspektywy rozwoju turystyki wypoczynkowej i biznesowej. Omówiono także największe planowane i realizowane inwestycje hotelarskie w regionie.

Regionalną konferencję Property Forum w Katowicach zakończyła sesja, w trakcie której prelegenci zastanawiali się nad tym, jak Śląsk może skutecznie walczyć o kolejne inwestycje magazynowo-produkcyjne z konkurencyjnymi regionami i czy rozwinięta infrastruktura transportowa i przemysłowe tradycje Górnego Śląska przyciągną kolejne projekty.

Przeczytaj relacje:

Sesja inauguracyjna - Katowickie przyspieszenie

Sesja biura - Biurowe ożywienie

Sesja centra handlowe - Przyszłość to repozycjonowanie istniejących galerii

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA