PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakupowy boom w internecie. Polacy wydają miliardy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2016 16:17

Zakupowy boom w internecie. Polacy wydają miliardy Fot. Fotolia

Polacy kupują w sieci więcej niż kiedykolwiek: w 2016 roku na zakupy online wydamy blisko miliard euro więcej niż przed rokiem.

REKLAMA

Polacy wydają w sieci coraz więcej pieniędzy. W 2015 roku 21 milionów polskich internautów zrobiło zakupy o łącznej wartości 5,12 miliarda euro (wzrost wyniósł 21 proc.). W tym okresie większy wzrost w skali europejskiej osiągnął tylko niemiecki e-commerce (23 proc.). Według prognoz, w tym roku Polacy zostawią w kasach sklepów online w sumie już ponad 6 miliardów euro (wzrost o 18 proc.), a polski e-klient wyda przeciętnie 273 euro. To prawie 30 euro więcej niż przed rokiem. W 2016 roku średnio prawie sześć razy skorzysta z oferty sklepów internetowych, za każdym razem wydając przeciętnie 50 euro.

Tak wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego na zlecenie RetailMeNot.

Boom w polskim e-commerce

Według prognoz, polski rynek e-commerce nadal będzie się rozwijał w imponującym tempie. Szacuje się, że w 2017 roku jego wartość przekroczy granicę 7 miliardów euro. W sumie obroty na naszym rynku między rokiem 2013 a 2017 wzrosną ponad dwukrotnie (łącznie o 104 proc.).

Co prawda udział sprzedaży online w całym polskim handlu detalicznym ciągle jeszcze jest niewielki, w 2016 roku wynosi 4 proc., ale potencjał i dynamika wzrostu polskiego rynku e-commerce są ogromne – pokazuje to wyraźnie porównanie z innymi krajami. W sumie online kupuje aż 54,5 proc. Polaków. To procent wyższy niż nawet w Niemczech. Znaczący jest również fakt, że w Polsce jest więcej e-klientów niż we Włoszech lub w Hiszpanii, mimo że ma mniej mieszkańców niż te kraje. Obecnie Polska zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem liczby kupujących w sieci.

- Polacy bardzo chętnie korzystają z możliwości, jakie dają zakupy w sieci. E-commerce oferuje liczne korzyści, jak niezależność od godzin otwarcia sklepów, łatwiejsze porównywanie cen, a także wiele dodatkowych możliwości oszczędzania. Wszystko to powoduje, że zakupy online robi już 21 milionów Polaków. Porównanie z innymi krajami, które uwzględniliśmy w badaniu, pokazuje również ogromny potencjał dalszego rozwoju polskiego rynku. Wzrost wydatków na zakupy w sieci, w przeliczeniu na jednego kupującego, wynosi tu blisko 12 proc. Pod tym względem Polska zajmuje pierwsze miejsce - mówi Mike Lester, Vice President and General Manager, New Markets w RetailMeNot.

- Warto również zwrócić uwagę na to, że sprzedaż online będzie miała coraz większy udział w polskim handlu w ogóle. Najwięcej skorzystają na tym ci sprzedawcy, którzy zaoferują shopping experience na jak najwyższym poziomie, poprzez wiele różnych, zintegrowanych kanałów. Klientów przekona spójna wielokanałowa strategia sprzedaży. Obejmuje ona między innymi coraz prostsze metody płatności, ofertę spersonalizowaną i bezpośrednio związaną z lokalizacją, z wykorzystaniem kuponów, oraz dostosowaną do nowoczesnych zachowań zakupowych obsługę klienta, taką jak Same Day Delivery i Click & Collect. Wszystko wskazuje na to, że w tym i w przyszłym roku polski e-commerce pobije kolejne rekordy. W 2017 roku jego wartość przekroczy 7 miliardów euro - podsumowuje Mike Lester.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • artmetic ekonsulting 2016-05-28 01:02:40
    Strony www, platformy e-commerce:

    artmetic.pl
  • hanka 2016-05-26 23:32:09
    jest co kupować to kupujemy :) mi się to bardzo podoba, bo oszczędzam czas. kupuję z reguły na platformie arena. pl bo tam dostaję dodatkowe punkty za działalność. ostatnio wymieniłam je na bilety do kina, dobry deal ;)

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA