PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zalando przyspiesza z rozwojem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 paź 2015 15:28

Zalando przyspiesza z rozwojem Władze Zalando: Jochen Krisch, David Schneider, Robert Gentz, Rubin RItter

Zalando podsumowało wyniki trzeciego kwartału. Wzrost przychodów ze sprzedaży wyniósł ok. 40 proc. Firma płaci jednak cenę - z powodu inwestycji zwiększa się strata netto.

REKLAMA

W III kwartale br. firma Zalando zanotowała przychody na poziomie 710 mln euro. To o 42 proc. lepiej niż przed rokiem. Jednocześnie skorygowany wynik EBIT spadł do -32 mln euro. Przed rokiem strata wynosiła 18 mln.

Od początku roku przychody Zalando wynoszą około 2,1 mld euro. To o 35 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. Skorygowany EBIT osiągnął poziom około 30 mln euro - o 1,6 proc. więcej niż przed rokiem.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, Zalando koncentruje się na rozwoju długoterminowym. W III kwartale zlokalizowano pewne możliwości rozwoju, na które wydane zostały większe środki. Mają one pozwolić na większy udział w rynku i jeszcze szybszy wzrost sprzedaży w przyszłości.

Zalando informuje o wzmożonych kosztach wynikających z kampanii marketingowych, szczególnie w zakresie nowoczesnych aplikacji mobilnych, jak i wyższych kosztów dostaw do klientów.

Zalando to jeden z największych w Europie internetowych sprzedawców modowych. Skupia 1,5 tys. marek i działa na 15 rynkach, w tym w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA