PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Założyciel Futureal otwiera spółkę inwestycyjną w USA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 cze 2012 14:06

Gábor Futó, założyciel Futureal, dysponując środkami finansowymi w kwocie 15 mln USD, otwiera spółkę inwestycyjną specjalizującą się w inwestycjach mieszkaniowych w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Celem firmy Cordia USA będzie stworzenie portfela wynajmowanych nieruchomości mieszkaniowych na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Początkowo spółka skoncentruje się na 3-5 miastach, a w jej portfolio znajdzie się 500 domów. W następnej kolejności zamierza zaoferować swoje doświadczenie w branży również inwestorom zewnętrznym.


- Amerykański sen nigdy nie był tak łatwy do spełnienia, a jednak tak bardzo poza zasięgiem milionów rodzin - mówi Gábor Futó, większościowy udziałowiec nowo założonej firmy inwestycyjnej, i dodaje: - Pęknięcie jednej z największych baniek kredytowych i nieruchomościowych w historii nadal utrzymuje rozwinięty świat w stanie głębokiego kryzysu. Europa i jej sektor bankowy wybrały politykę zaprzeczania i bezczynności, co doprowadziło zasadniczo do zamrożenia rynku nieruchomości, natomiast Stany Zjednoczone wykazały się odwagą pozwalającą im stawić czoła rzeczywistości. Budynki mieszkalne są przejmowane od niepłacących dłużników, ceny nieruchomości mieszkalnych w Stanach spadają, a my postrzegamy to jako bardzo atrakcyjną szansę inwestycyjną.

W zależności od miasta i warunków zamierzamy realizować nasze cele zarówno przy pomocy własnego zespołu w jak i we współpracy z lokalnymi partnerami - analogicznie do Programu Partnerskiego Futureal.

W tym miesiącu zawarte zostaną pierwsze transakcje przejęcia, w stanach Georgia i Michigan. - Przed zaangażowaniem się w tę inwestycję przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania analityczne, zarówno w skali makro, jak i mikro, ale prawdziwa praca dopiero przed nami - nasz zespół będzie teraz wykupował, odnawiał i wynajmował domy jeden po drugim. Zakup pierwszych 500 domów wymagać będzie złożenia do banków i właścicieli około 2 500 ofert oraz odwiedzenia ponad 10 000 nieruchomości.

Cordia USA zamierza sprzedawać wynajmowane przez siebie nieruchomości w ciągu 5 lat. Zdaniem spółki, w Stanach Zjednoczonych zaczyna wyłaniać się nowa klasa majątku, pozwalająca na finansowanie i sprzedawanie domów jednorodzinnych w formie portfeli generujących dochody.

Na czele zespołu Cordia USA odpowiedzialnego za ekspansję stoi Eran Socher, który pracował dotychczas w Futureal jako dyrektor ds. rozwoju przy inwestycji w centrum handlowe Gold Plaza. Zarządzanie strategiczne realizowane będzie z Węgier.

Program Partnerski Futureal, uruchomiony przez Gábora Futó na początku zeszłego roku, stanowił dotychczas ramy formalne dla realizacji czterech dużych inwestycji wraz z partnerami; są to: nowa siedziba KPMG w Budapeszcie, centrum handlowe Nova Park w Polsce, duża inwestycja na rosyjsko-polskiej platformie deweloperskiej Hines, oraz międzynarodowy projekt finansowania typu mezzanine.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA