PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Założyciel Redanu robi kolejny krok do wycofania spółki z giełdy

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2016 11:14

Założyciel Redanu robi kolejny krok do wycofania spółki z giełdy Sklep sieci Redan, mat. prasowe

W wezwaniu Radosława Wiśniewskiego, założyciela i głównego akcjonariusza Redanu, wraz z rodziną i spółkami od nich zależnymi do sprzedaży 39,92 proc. akcji zniesiono warunek minimalnej liczby akcji objętej zapisami - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Celem jest wycofanie spółki z obrotu publicznego.

REKLAMA

Przed zmianą, wzywający chciał nabyć akcje, jeśli złożone zostaną zapisy na akcje dające nie mniej niż 10.525.539 głosów na walnym zgromadzeniu (stanowiących 25,82 proc. ogólnej liczby głosów). Łącznie z akcjami posiadanymi już przez wzywających, uprawniałyby one do 36.683.320 głosów, czyli 90 proc. ogólnej liczby głosów.

Na początku maja spółki Ores i Redral oraz Radosław, Piengjai i Teresa Wiśniewscy wezwali do sprzedaży 14.256.263 akcji Redanu, stanowiących 39,92 proc. wszystkich akcji, po 2,07 zł za sztukę.

Przedmiotem wezwania są zarówno akcje na okaziciela, jak i akcje imienne, uprzywilejowane co do głosu. Akcje objęte wezwaniem uprawniają do wykonywania 14.601.463 głosów na walnym, stanowiących 35,82 proc. ogólnej liczby głosów.

Zapisy będą przyjmowane od 31 maja 2016 r. do 29 czerwca 2016 r.

Podmiotem dominującym wobec Redralu jest Radosław Wiśniewski (posiada 100 proc. udziałów). Z kolei podmiotem dominującym wobec Oresu jest Piengjai Wiśniewska, posiadająca większość udziałów w tej spółce. Pozostali wzywający są osobami fizycznymi.

Wzywający chcieliby wycofać akcje spółki z obrotu na rynku regulowanym.

"Intencją wzywających jest to, aby po przeprowadzeniu wezwania nastąpił przymusowy wykup akcji spółki będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych (...)" - napisano w wezwaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA