PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarząd Briju opisuje pozahandlową działalność spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sie 2015 11:02

Zarząd Briju opisuje pozahandlową działalność spółki Briju

- Briju od ponad 10 lat  zajmuje się hurtowym handlem kruszcami złota i srebra oraz pozostałych metali szlachetnych - pisze zarząd spółki. To wynik publikacji, według których firma notuje olbrzymie zyski z tytułu tajemniczych transakcji.

REKLAMA

- Handel surowcem nie jest narażony na wahania związane z sezonowością sprzedaży, dlatego stanowi działalność komplementarną dla handlu wyrobami jubilerskimi, który w obecnej strategii Spółki jest bardzo istotnym elementem - pisze zarząd.

Przeczytaj więcej o publikacji

Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia:

Spółka nieprzerwanie prowadzi handel złotem osiągając wysokie wolumeny sprzedaży, które się utrzymują. W handlu złotem nie nastąpiły żadne zmiany i spółka nie przewiduje takich zmian. Dodatkowo w ostatnich kwartałach spółka zintensyfikowała działalność w zakresie handlu i przeróbki srebra, znacząco zwiększając przychody osiągane w segmencie surowcowym.

Źródła pozyskiwania surowca

Surowiec spółka pozyskuje od partnerów handlowych, którzy realizują zamówienia hurtowe i detaliczne. Ich zadaniem jest skup biżuterii, złomu złota i srebra i innych metali szlachetnych z rynku wtórnego. Przed rozpoczęciem współpracy partnerzy podlegają dokładnej weryfikacji. Składa się ona z kilku etapów, w tym weryfikacji w Urzędzie Skarbowym z punktu widzenia rzetelności rozliczeń podatkowych. Weryfikacja ta jest systematycznie powtarzana w trakcie współpracy, w tym również poprzez kontrole krzyżowe organów skarbowych. Źródłami pozyskiwania surowca jest wtórny rynek biżuterii oraz recykling odpadów produkcyjnych z różnych sektorów przemysłu.

Na bazie dotychczasowych wieloletnich doświadczeń spółka współpracuje z wieloma podmiotami z branży jubilerskiej, z którymi zostały zawarte pisemne, ramowe umowy o współpracy.

Rynek handlu kruszcami jest bardzo konkurencyjny i działa na nim wiele podmiotów zajmujących się skupem oraz przetwarzaniem kruszców, przykładowo w półprodukty dla różnych gałęzi przemysłu. Z tego powodu szczegółowe informacje na temat dostawców uderzałyby w interes spółki.

Recykling surowców

Po zawarciu umowy zakupiony surowiec dostarczany jest do centrali firmy. Recykling realizowany jest w dwóch etapach w pierwszym etapie surowiec jest przerabiany bezpośrednio w spółce, a końcowy proces rafinacji w większości zlecany jest firmie zewnętrznej.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA