PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarząd Komputronika oczyszczony z zarzutów wyłudzenia dotacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 kwi 2014 08:48

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła dochodzenie w sprawie domniemanego wyłudzenia dotacji unijnych przez spółkę Komputronik. Łącznie chodzić miało o 2,3 mln złotych.

REKLAMA

- W uzasadnieniu wskazano, że działania emitenta i osób go reprezentujących nie miały znamion czynów zabronionych. Dodatkowo, w związku z innymi wątkami postępowania, prokurator jednoznacznie stwierdziła, że członkowie zarządu emitenta nie popełnili czynów, o które byli pierwotnie podejrzewani - poinformowała spółka w komunikacie.

Wcześniej przedstawiciele spółki deklarowali, że stawiane zarzuty są absurdalne i wynikają z fałszywych oskrażeń jednego z dłużników Komputronika. 

- W szczególności stwierdzono, że emitent w żaden sposób nie działał na szkodę Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Skarbu Państwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w postaci dotacji przyznawanej ze środków UE w ramach projektu realizowanego z udziałem franczyzobiorców emitenta - podała spółka.

Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, Komputronik chce wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu naruszonych dóbr osobistych i naruszenia reputacji i renomy wobec winnych tych naruszeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA