PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarządzanie w erze cyfrowej to wyzwanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2016 16:57

Zarządzanie w erze cyfrowej to wyzwanie Jacek Parys, Schneider Electric

Świat, w którym żyjemy staje się coraz bardziej cyfrowy. Do 2020 roku na świecie będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci - 50 razy więcej niż jeszcze 5 lat temu. To oznacza coraz większe wyzwania i zmiany w zarządzaniu procesami biznesowymi w firmach. O tym, jak wykorzystać potencjał technologii w zarządzaniu, rozmawiali eksperci podczas panelu „Zarządzanie w erze cyfrowej”, który odbył się podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

- W chwili obecnej jesteśmy uczestnikami rewolucji cyfrowej, która coraz szybciej przenika do codziennej pracy zmieniając procesy biznesowe i stawiając nowe wyzwania przed menedżerami. Cyfryzacja - jest jednym z trzech po urbanizacji i industrializacji - megatrendów, który zmienia funkcjonowanie gospodarki. Oznacza to, że zwiększy się zakres operacji biznesowych wykonywanych już nie tylko na komputerach, ale również urządzeniach mobilnych. Taki trend wyraźnie widać już w przemyśle i energetyce. Co więcej, zmieni się zakres komunikacji. Za pośrednictwem sieci komunikują się ze sobą już nie tylko ludzie, ale również urządzenia i maszyny. To sprawia, że znacząco rośnie ruch w sieci, liczba danych, które analizujemy, a przy tym wzrasta zapotrzebowanie i konsumpcja energii – podkreślał podczas panelu Jacek Parys, Vice Prezes Pionu EcoBuilding.

Cyfryzacja to proces etapowy, dlatego wiele firm wciąż jest w trakcie takiej transformacji. Ważnym jej elementem są innowacje. Innowacje te wprowadzane są na każdym poziomie działalności biznesowej. Cyfrowa rewolucja dała nam możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia dziedzin IT, OT i Internetu Rzeczy, pozwalają nam automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii.

- Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej - mówił podczas panelu Jacek Parys. Dobrodziejstwa cyfryzacji wykorzystywane są przez nas nie tylko do zarządzania proces tworzenia nowych rozwiązań w dziedzinie energetyki i automatyki, ale również do rządzenia procesami sprzedażowymi i podnoszenia naszej konkurencyjności – dodał Jacek Parys.

E-gospodarka wymaga wprowadzania nowych metod zarządzania, które będą lepiej wspierać procesy. Do tego ważna będzie analiza danych (Big Data), która daje dziś o wiele większe możliwości zarówno menadżerom, szefom firm, ale też samym pracownikom. Należy postawić na rozwój kompetencji analitycznych wśród pracowników lub rozwinąć działy, które będą w stanie wyciągać odpowiednie informacje dotyczące np. ciągle zmieniających się zachowań naszych klientów, również w takiej branży jak energetyka czy przemysł. Sukces większości współczesnych metod efektywnego zarządzania procesami i podnoszenia konkurencyjności bierze się właśnie z lepszego niż kiedyś wykorzystania analityki.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA