PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarządzanie w erze cyfrowej to wyzwanie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2016 16:57

Zarządzanie w erze cyfrowej to wyzwanie Jacek Parys, Schneider Electric

Świat, w którym żyjemy staje się coraz bardziej cyfrowy. Do 2020 roku na świecie będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci - 50 razy więcej niż jeszcze 5 lat temu. To oznacza coraz większe wyzwania i zmiany w zarządzaniu procesami biznesowymi w firmach. O tym, jak wykorzystać potencjał technologii w zarządzaniu, rozmawiali eksperci podczas panelu „Zarządzanie w erze cyfrowej”, który odbył się podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

- W chwili obecnej jesteśmy uczestnikami rewolucji cyfrowej, która coraz szybciej przenika do codziennej pracy zmieniając procesy biznesowe i stawiając nowe wyzwania przed menedżerami. Cyfryzacja - jest jednym z trzech po urbanizacji i industrializacji - megatrendów, który zmienia funkcjonowanie gospodarki. Oznacza to, że zwiększy się zakres operacji biznesowych wykonywanych już nie tylko na komputerach, ale również urządzeniach mobilnych. Taki trend wyraźnie widać już w przemyśle i energetyce. Co więcej, zmieni się zakres komunikacji. Za pośrednictwem sieci komunikują się ze sobą już nie tylko ludzie, ale również urządzenia i maszyny. To sprawia, że znacząco rośnie ruch w sieci, liczba danych, które analizujemy, a przy tym wzrasta zapotrzebowanie i konsumpcja energii – podkreślał podczas panelu Jacek Parys, Vice Prezes Pionu EcoBuilding.

Cyfryzacja to proces etapowy, dlatego wiele firm wciąż jest w trakcie takiej transformacji. Ważnym jej elementem są innowacje. Innowacje te wprowadzane są na każdym poziomie działalności biznesowej. Cyfrowa rewolucja dała nam możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia dziedzin IT, OT i Internetu Rzeczy, pozwalają nam automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii.

- Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej - mówił podczas panelu Jacek Parys. Dobrodziejstwa cyfryzacji wykorzystywane są przez nas nie tylko do zarządzania proces tworzenia nowych rozwiązań w dziedzinie energetyki i automatyki, ale również do rządzenia procesami sprzedażowymi i podnoszenia naszej konkurencyjności – dodał Jacek Parys.

E-gospodarka wymaga wprowadzania nowych metod zarządzania, które będą lepiej wspierać procesy. Do tego ważna będzie analiza danych (Big Data), która daje dziś o wiele większe możliwości zarówno menadżerom, szefom firm, ale też samym pracownikom. Należy postawić na rozwój kompetencji analitycznych wśród pracowników lub rozwinąć działy, które będą w stanie wyciągać odpowiednie informacje dotyczące np. ciągle zmieniających się zachowań naszych klientów, również w takiej branży jak energetyka czy przemysł. Sukces większości współczesnych metod efektywnego zarządzania procesami i podnoszenia konkurencyjności bierze się właśnie z lepszego niż kiedyś wykorzystania analityki.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA