PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zgierz, Kutno i Wieluń najatrakcyjniejsze dla deweloperów w woj. łódzkim

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2011 13:33

Według firmy badawczej Colliers International największy potencjał jeśli chodzi o budowę nowoczesnej powierzchni handlowej w woj. łódzkim mają następujące miasta: Zgierz, Kutno i Wieluń.

REKLAMA

Największa podaż nowoczesnej powierzchni handlowej (52,8 tys. mkw.) koncentruje się obecnie w Piotrkowie Trybunalskim, w dwóch dużych centrach handlowych: Echo oraz Focus Mall.

W woj. łódzkim jest 12 miast o liczbie mieszkańców z przedziału 30 - 100 tys. W pięciu z nich znajdują się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni min. 5 tys. mkw. Największa podaż takiej powierzchni (52,8 tys. mkw.) koncentruje się w Piotrkowie Trybunalskim, w dwóch dużych centrach handlowych: Echo oraz Focus Mall.

Drugim miastem pod względem ilości istniejącej powierzchni jest Sieradz, w którym w trzech obiektach handlowych - Galerii Sieradzkiej, Galerii Rondo i Dekadzie znajduje się 25 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

Obiekty handlowe w pozostałych miastach to CH Echo w Pabianicach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, a w Skierniewicach Tesco oraz oddana do użytku we wrześniu 2011 roku galeria handlowa Dekada Skierniewice.

Na koniec III kwartału 2011 aktywność deweloperów można było odnotować w dwóch miastach woj. łódzkiego: Pabianicach i Bełchatowie.

W Pabianicach w budowie znajduje się jeden obiekt o powierzchni ok. 5 tys. mkw. - Centrum Fabryka, którego otwarcie planowane jest w II kw. 2013 r. W Bełchatowie inwestorzy równolegle budują dwie galerie handlowe, które według planów zostaną dostarczone na rynek w drugiej połowie 2012 roku. Pierwszą z nich jest Galeria Olimpia, która wraz z istniejącą częścią (byłe CH Echo) będzie stanowić kompleks handlowy o powierzchni 30,5 tys. mkw. Drugie centrum handlowe to Bawełnianka o powierzchni 35 tys. mkw.

Inwestorzy planują również obiekty handlowe w Radomsku (20 tys. mkw.) i Tomaszowie Mazowieckim (30 tys. mkw). Otwarcie tego ostatniego zaplanowano na przełom 2014 i 2015 r.

Według firmy Colliers indeks siły nabywczej wykazywał tendencję wzrostową w takich miastach, jak Pabianice, Bełchatów, Zgierz, Skierniewice, Radomsko, Kutno, Sieradz i Wieluń.

Z kolei największy potencjał inwestycyjny połączony z niskim ryzykiem w woj. łódzkim mają następujące miasta: Zgierz, Kutno i Wieluń.

Najnowszy raport Colliers International "Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" to publikacja działu badań i doradztwa firmy. Raport identyfikuje potencjalne możliwości inwestycyjne na rynku nieruchomości handlowych w mniejszych miastach w Polsce.

 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA