PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zgierz, Kutno i Wieluń najatrakcyjniejsze dla deweloperów w woj. łódzkim

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2011 13:33

Według firmy badawczej Colliers International największy potencjał jeśli chodzi o budowę nowoczesnej powierzchni handlowej w woj. łódzkim mają następujące miasta: Zgierz, Kutno i Wieluń.

REKLAMA

Największa podaż nowoczesnej powierzchni handlowej (52,8 tys. mkw.) koncentruje się obecnie w Piotrkowie Trybunalskim, w dwóch dużych centrach handlowych: Echo oraz Focus Mall.

W woj. łódzkim jest 12 miast o liczbie mieszkańców z przedziału 30 - 100 tys. W pięciu z nich znajdują się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni min. 5 tys. mkw. Największa podaż takiej powierzchni (52,8 tys. mkw.) koncentruje się w Piotrkowie Trybunalskim, w dwóch dużych centrach handlowych: Echo oraz Focus Mall.

Drugim miastem pod względem ilości istniejącej powierzchni jest Sieradz, w którym w trzech obiektach handlowych - Galerii Sieradzkiej, Galerii Rondo i Dekadzie znajduje się 25 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

Obiekty handlowe w pozostałych miastach to CH Echo w Pabianicach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, a w Skierniewicach Tesco oraz oddana do użytku we wrześniu 2011 roku galeria handlowa Dekada Skierniewice.

Na koniec III kwartału 2011 aktywność deweloperów można było odnotować w dwóch miastach woj. łódzkiego: Pabianicach i Bełchatowie.

W Pabianicach w budowie znajduje się jeden obiekt o powierzchni ok. 5 tys. mkw. - Centrum Fabryka, którego otwarcie planowane jest w II kw. 2013 r. W Bełchatowie inwestorzy równolegle budują dwie galerie handlowe, które według planów zostaną dostarczone na rynek w drugiej połowie 2012 roku. Pierwszą z nich jest Galeria Olimpia, która wraz z istniejącą częścią (byłe CH Echo) będzie stanowić kompleks handlowy o powierzchni 30,5 tys. mkw. Drugie centrum handlowe to Bawełnianka o powierzchni 35 tys. mkw.

Inwestorzy planują również obiekty handlowe w Radomsku (20 tys. mkw.) i Tomaszowie Mazowieckim (30 tys. mkw). Otwarcie tego ostatniego zaplanowano na przełom 2014 i 2015 r.

Według firmy Colliers indeks siły nabywczej wykazywał tendencję wzrostową w takich miastach, jak Pabianice, Bełchatów, Zgierz, Skierniewice, Radomsko, Kutno, Sieradz i Wieluń.

Z kolei największy potencjał inwestycyjny połączony z niskim ryzykiem w woj. łódzkim mają następujące miasta: Zgierz, Kutno i Wieluń.

Najnowszy raport Colliers International "Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" to publikacja działu badań i doradztwa firmy. Raport identyfikuje potencjalne możliwości inwestycyjne na rynku nieruchomości handlowych w mniejszych miastach w Polsce.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA