PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielona wystawa pod znakiem Galerii Północnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2016 17:22

Zielona wystawa pod znakiem Galerii Północnej Galeria Północna

Galeria Północna jest partnerem głównym wystawy „Cool Globes Warsaw”. Uczestnictwo w wystawie jest potwierdzeniem ekologicznych wartości, których przestrzega jako inwestycja przyjazna środowisku.

REKLAMA

Galeria Północna jest strategicznym partnerem polskiej edycji międzynarodowej wystawy „Cool Globes” poświęconej ochronie środowiska i problemowi zmiany klimatu na Ziemi.

Artystyczna inicjatywa szerzenia świadomości dotyczącej problemu ocieplenia klimatu powstała w Chicago. W ramach oryginalnej wystawy w przestrzeni miejskiej artyści wykonali globy demonstrujące sposoby na zapobieganie zmianom klimatycznym.

- Poprzez partnerstwo Galerii Północnej w wystawie deklarujemy, że w naszych rozwiązaniach projektowych stawiamy na ekologię i już dziś wdrażamy w życie pomysły na ochłodzenie planety. W szczególności rozwiązania prezentowane przez globy „Zielone Dachy”, „Oszczędzajmy Wodę”, „Ogranicz, Korzystaj, Przetwarzaj” są spójne z realizowaną przez nas ideą zrównoważonego budownictwa. To także potwierdzenie ekologicznych wartości, których przestrzegamy jako inwestycja przyjazna środowisku – zaznacza Jacek Wachowicz, dyrektor wykonawczy Galerii Północnej.

Powstające na Białołęce centrum handlowe realizowane jest zgodnie z zasadą zrównoważonego budownictwa i ubiega się o certyfikację w międzynarodowym systemie LEED. Jest ona przyznawana budynkom, w których rozwiązania projektowe zapewniają oszczędność pod względem zużycia energii oraz wody. Już w trakcie budowy, generalny wykonawca spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące ograniczenia zanieczyszczeń środowiska. Ekologiczny charakter budynku potwierdzi także zielony dach, który w całości dostępny będzie dla odwiedzających galerię.

W ramach inicjatywy „Cool Globes”, przez 10 lat ponad 120 globów pojawiło się w wielu miastach Stanów Zjednoczonych (m.in. Chicago, Waszyngtonie, Los Angeles), a także Europy (Amsterdam, Genewa, Kopenhaga i Marsylia). W ramach "Cool Globes Warsaw" zwiedzający Bulwary Wiślane mogą obejrzeć 15 z nich. Na szczególną uwagę zasługuje 16 glob, stworzony w Warszawie przez Marka Sułka - symbolizujący inwestycje w zieleń miejską.

Wystawa w Warszawie potrwa do 30 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA