PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielone sklepy nakręcają zyski w handlu

  • Autor: plgbc.org.pl
  • 04 lut 2016 12:48

Zielone sklepy nakręcają zyski w handlu

Dobrze doświetlone i pełne roślin sklepy mogą mieć pozytywny wpływ na proces zakupowy klientów, a co za tym idzie - większe zyski handlowców - wynika z najnowszego raportu World Green Building Council.

REKLAMA

Zgodnie z analizami w raporcie "Zdrowie, komfort i produktywność w handlu: wpływ zielonych budynków na ludzi i zyski" (Health, Wellbeing and Productivity in Retail: The Impact of Green Buildings on People and Profit) odnotowuje się wyraźne i ciągle rosnące zainteresowanie zdrowiem i komfortem w sektorze nieruchomości. Większość detalistów pomija jednak ten czynnik, pozwalający lepiej zrozumieć, w jaki sposób fizyczne środowisko wpływa na personel i klientów, a co za tym idzie – na całościową efektywność firmy.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zdrowsze, zielone sklepy, dobrze doświetlone światłem dziennym, ze stałym dopływem świeżego powietrza, w których są rośliny, stają się atrakcyjniejsze dla konsumentów i potencjalnie bardziej zyskowne dla kupców.

Raport pokazuje w jaki sposób przestrzeń handlowa wpływa na ludzi w budynku (zarówno klientów, jak i pracowników), co następnie odzwierciedla się w wynikach finansowych. Zaproponowano konkretne narzędzie – metodologię pomiaru tego wpływu na podstawie danych, którymi w większości firmy w sektorze handlowym już dysponują, aby pomóc firmom lepiej zrozumieć to, jak budynek, w którym działają, wpływa na ich zyski.

– Dni kupców w „szarych pudełkach” już się kończą. Nadeszło nowe pokolenie, które rozumie, że lepsze środowisko zakupowe prowadzi do lepszych doznań u klientów, a dzięki temu poprawia wyniki finansowe firmy. Raport traktuje o tym, jak spojrzeć na sklep tak, aby zrozumieć związek pomiędzy zrównoważonym fizycznym środowiskiem a potencjalnym wzrostem zysków – pomiędzy biznesem a zielonym budownictwem - mówi Terri Wills, CEO WorldGBC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIESPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA