PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielone światło dla nowych etapów Konesera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2016 07:34

Zielone światło dla nowych etapów Konesera Koneser Warszawa

Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development pozyskały 89,6 mln euro kredytu w Banku Pekao S.A. na sfinansowanie budowy Centrum Praskiego Koneser. Firmy podpisały również umowę z generalnym wykonawcą czterech projektów komercyjnych.

REKLAMA

Hochtief Polska został wybrany na wykonawcę czterech nowych budynków części komercyjnej Konesera o powierzchni biurowo-handlowej 32 tys. mkw. Firma wchodzi na plac budowy w połowie listopada 2016 roku, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2017 roku.

Budowa Centrum Praskiego Koneser, wielofunkcyjnego obiektu zakładającego rewitalizację i nadanie nowych funkcji dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek przy ulicy Ząbkowskiej, ma zapewnione finansowanie. Inwestorzy obiektu, Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development, informują, że umowa kredytowa z Bankiem Pekao S.A. opiewa na kwotę 89,6 mln EUR. Ze środków uzyskanych z kredytu sfinansowana zostanie budowa nadziemia. Prace dotychczas ukończone w części podziemnej (parkingi) sfinansowano ze środków własnych inwestorów.

Hochtief Polska został generalnym wykonawcą nowych budynków w części komercyjnej Konesera. Firma będzie odpowiedzialna za realizację trzech budynków biurowych z funkcją handlowo-usługową (H, O oraz P) oraz budynku handlowo-usługowego (F). Zakres prac obejmuje wykonanie konstrukcji nadziemia, architektury oraz wszystkich instalacji w części nadziemnej i podziemnej. Firma wchodzi na plac budowy w połowie listopada 2016 roku, a zakończenie prac planowane jest na koniec 2017 roku.

Jeszcze w tym roku zostanie tez wybrany wykonawca pozostałych budynków części komercyjnej.

- Podpisanie umowy kredytowej jest jednym z kluczowych elementów procesu realizacji tego projektu. Umowa ta pozwala w pełni zabezpieczyć finansowanie budowy Konesera. Cieszy nas, że tak renomowana i stabilna instytucja jak Bank Pekao S.A. doceniła atrakcyjność naszej inwestycji – komentuje Mariusz Kozłowski, prezes zarządu Liebrecht & wooD w Polsce.

- Wyłoniliśmy generalnego wykonawcę czterech nowych budynków części komercyjnej projektu. Zależy nam na najwyższej jakości, co gwarantuje współpraca z Hochtief Polska. Jest to solidny partner, z bogatym doświadczeniem, dysponujący świetnym zapleczem inżynierskim i sprawdzający się w realizacji wymagających projektów – mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Koneser będzie centrum lifestylowym położonym w historycznej części warszawskiej Pragi. Obiekt o powierzchni 100 tys. mkw. oferuje powierzchnie biurowe, handlowo-usługowe i mieszkaniowe. Będzie się tutaj mieścić m.in. hotel Moxy Warsaw Praga, Muzeum Polskiej Wódki, klub fitness Zdrofit oraz Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką. W części biurowej będą miały swoje siedziby m.in. Kancelaria RK Legal, Dago Centrum, Clico i Energy Solutions. Na terenie Konesera już działa Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom. Koneser stanie się także atrakcyjną destynacją dla osób chcących robić zakupy w wyjątkowej atmosferze i miło spędzić czas w jednej z licznych restauracji i kawiarni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • maciej 80 2016-11-16 23:41:10
    Koneser wyrasta nam na wizytówkę Pragi co mnie jako mieszkańca okolic bardzo cieszy! Nowe biura nowi najemcy przyciągną kolejnych poprawiając na stałe wizerunek tej części miasta. Pojawią się też nowe miejsca pracy co jest bardzo potrzebę a także lokatorzy walczący o to by kulturalnie działo się jak najwięcej. Jednym słowem Koneser z nieużytku stał się kołem zamachowym zmian na Pradze!

PARTNER SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA