PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielone światło dla Park of Poland. Gigantyczny park rozrywki doczeka się realizacji?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 lis 2016 09:26

Zielone światło dla Park of Poland. Gigantyczny park rozrywki doczeka się realizacji? Fot. Fotolia

Global City Holdings zamierza skoncentrować się na rozwoju biznesu rozrywkowego - także w Polsce. Jednym z jego priorytetowych projektów jest realizacja Park of Poland, czyli parku rozrywki na dużą skalę, który powstanie w okolicach Mszczonowa koło Warszawy.

REKLAMA

GCH uzyskało już pozwolenie na realizację pierwszych etapów Park of Poland, w związku z czym zamierza skoncentrować swoje wysiłki i zasoby w Polsce właśnie na tym przedsięwzięciu. W pierwszym etapie Park of Poland firma zrealizuje Aquapark na obszarze ok. 20 ha. 

Park of Poland będzie zlokalizowany w okolicach Mszczonowa, w odległości ok. 60 km od Warszawy pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Spółka posiada tam dużą działkę, na której budować będzie park z pełnym zakresem atrakcji. Według pierwotnych założeń budowa parku miała rozpocząć się w pierwszym kwartale 2015 r.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) łączy działalność w branży rozrywki oraz nieruchomości w Europie oraz w Izraelu. Poprzez swoje spółki zależne, jest obecna w trzech uzupełniających się segmentach działalności: kina, rozrywka oraz nieruchomości.

Do tej pory firma była również jednym z dwóch głównych udziałowców firmy Ronson, dewelopera specjalizującego się w inwestycjach mieszkaniowych. Ronson Europe oraz jeden z dwóch głównych akcjonariuszy spółki – Global City Holdings – zawarli warunkową umowę, w wyniku której GCH opuści akcjonariat giełdowego dewelopera. Do portfela GCH trafi również warszawskie osiedle apartamentowe Nova Królikarnia, którego realizacją i zarządzaniem będzie nadal zajmował się Ronson.

Zawarta umowa jest umową warunkową, a jej finalizacja zależy m.in. od uzyskania zgody walnego zgromadzenia na transakcję. Walne zgromadzenie, podczas którego mają zapaść stosowne decyzje, odbędzie się 22 grudnia w siedzibie Spółki w Rotterdamie. Wstępne walne zgromadzenie odbędzie się natomiast 19 grudnia w Warszawie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA