PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielony certyfikat dla warszawskiej galerii

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 sty 2017 09:42

Zielony certyfikat dla warszawskiej galerii Atrium Promenada

Atrium Promenada – flagowy projekt Grupy Atrium – otrzymało certyfikat BREEAM z oceną Very Good. Certyfikacją są objęte również kolejne fazy modernizacji i rozbudowy centrum.

REKLAMA

Zrównoważone rozwiązania wdrożone w I etapie rozbudowy Atrium Promenada uzyskały najwyższe oceny w kategoriach: „Zagospodarowanie terenu i ekologia”, „Woda” oraz „Transport”.

Wpływ na wysoką ocenę w procesie certyfikacji I fazy rozbudowy Promenady miały m.in. proekologiczne rozwiązania zastosowane w obiekcie, w tym: monitoring zużycia wody i energii, energooszczędne, nowoczesne oświetlenie czy też segregacja odpadów do recyklingu. Ponadto, określone standardy ekologiczne i społeczne postawiono również generalnemu wykonawcy inwestycji.

Atrium Promenada została także doceniona za doskonałe skomunikowanie z poszczególnymi dzielnicami Warszawy. Dojazd do obiektu zapewniają liczne środki transportu publicznego. Centrum handlowe promuje również alternatywne formy lokomocji. Z myślą o cyklistach w obiekcie znajduje się zadaszony parking oraz stojak na rowery, a także dwie samoobsługowe, bezpłatne stacje naprawy jednośladów IBOMBO. Można z nich korzystać całodobowo.

- BREEAM to wiodący certyfikat zrównoważonego budownictwa nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Ocena otrzymana przez warszawskie centrum potwierdza wypracowane przez spółki z naszej Grupy wspólne standardy jakości, które stale doskonalimy. Inwestorzy coraz częściej oceniają wartość spółek bazując nie tylko na publikowanych danych finansowych, ale również na wskaźnikach pozafinansowych (ESG) – dlatego zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu, w tym odpowiedzialnego budownictwa, które powstaje w poszanowaniu otoczenia oraz jest użyteczne społecznie to podstawa naszej działalności – mówi Jolanta Wawrzyszuk, Chief Operating Officer, Atrium Poland Real Estate Management.

– Atrium Promenada jest przykładem obiektu, który łączy w sobie zrównoważone podejście do budownictwa z eleganckim designem i nowoczesnym projektem wnętrz. Otrzymany certyfikat podkreśla słuszność naszych starań, których nadrzędnym celem jest odpowiedzialność wobec otoczenia oraz komfort naszych klientów i najemców – mówi Agata Szczęsna, dyrektor Atrium Promenada.

Atrium Promenada to największe i najnowocześniejsze centrum handlowe w prawobrzeżnej części Warszawy. Na 44,3 tys. mkw. powierzchni handlowej do dyspozycji odwiedzających jest ponad 180 sklepów i lokali usługowych. Proces rozbudowy i modernizacji obiektu rozpoczął się w 2015 roku. Po jego zakończeniu wielkość centrum zostanie podwojona, oferując łącznie ponad 90 000 mkw. powierzchni handlowej. Dotychczas na inwestycję przeznaczono 100 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA