PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złote Tarasy dobrze radzą sobie z osobami zakłócającymi porządek

 • Autor: Propertynews.pl
 • 10 paź 2014 08:05

Złote Tarasy dobrze radzą sobie z osobami zakłócającymi porządek

Spada liczba osób "nękających" klientów centrum handlowe Złote Tarasy. Tylko w ciągu pierwszego półrocza dwukrotnie zmalała liczba osób zakłócających porządek w obiekcie.

REKLAMA

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. zarządca centrum handlowego Złote Tarasy odnotował 193 przypadki wyprowadzenia osób zakłócających porządek w galerii i 162 przypadki interwencji wobec osób zakłócających porządek na terenie centrum. Dla porównania, w podobnym okresie roku 2013 odnotowano kolejno 702 i 328 takie przypadki. Jednocześnie z 1153 do 366 zmalała liczba wyprowadzenia osób, których obecność obniżała komfort klientów.

- Zauważalny spadek liczby osób, delikatnie mówiąc, niewłaściwie wpływających na atmosferę najsłynniejszego centrum handlowego w Polsce. To efekt przede wszystkim dogłębnego rozeznania środowiskowego przez naszych pracowników - również w ścisłej współpracy z policją i strażą miejską. Warto podkreślić też, że nasi pracownicy do pełnienia służby w tym centrum handlowym są starannie selekcjonowani, a ci, którzy tu pracują przechodzą regularne, intensywne szkolenia - zarówno w samym obiekcie, jak i poza nim - mówi Łukasz Karczewski, członek zarządu Grupy City Security, która zajmuje się ochroną Złotych Tarasów.

- Z pewnością zdobyta przez pracowników wiedza i kwalifikacje przyczyniają się do „dyskretnej" i błyskawicznej eliminacji niepożądanych sytuacji. Spore znaczenie ma wewnętrzny system raportowania - od zgłoszenia zagrożenia, przez jego błyskawiczną analizę (również przy użyciu kamer monitoringu), aż do wyprowadzenia niepożądanej osoby z obszaru objętego naszą ochroną - dodaje Karczewski.

Z racji swego położenia, a więc przede wszystkim - bezpośredniego sąsiedztwa z Dworcem Centralnym, gdzie gromadzi się dużo osób bezdomnych, pijących alkohol itp., centrum handlowe każdego dnia staje przed szczególnego rodzaju wyzwaniami. Poza tym znajduje się w ścisłym centrum Warszawy (b. często dzielnica ta figurowała wśród najbardziej „ryzykownych" pod względem bezpieczeństwa miejsc w Polsce), w sąsiedztwie pętli autobusowych. Dodatkowym wyzwaniem dla firmy ochraniającej ten obiekt jest jego rozkład: duża liczba korytarzy i przejść.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • trebor 2014-10-22 11:29:21
  Chyba nie wiesz co mówisz chłopie. Zajrzyj w statystyki z poprzednich lat. Dopuściłeś do tak wielkiej ilości incydentów poprzez zaniechania, brak ludzi i szkoleń podejrzewam. Spadek z 2 na 1 też jest znaczny bo aż 50 %.
 • Ewa 2014-10-13 08:26:23
  Polecam w Złotych Tarasach restauracje Lubię To! Świetna pizza!
 • zorientowany 2014-10-11 07:43:35
  Co za pierdoły tu piszą? Ochroniarze z Centrum Handlowego i intensywne, regularne szkolenia? Hahaha. To Złote tarasy by musiały placić z 13 pln za jedną roboczo godzinę. Ale w sumie jak City Security oszczędzi na ZUSie to może zaoszczędzone pieniądze inwestuje w szkolenia pracowników. hehe

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA