PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany warte milionów. Co szykuje Manufaktura?

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 lut 2017 14:00

Zmiany warte milionów. Co szykuje Manufaktura? Manufaktura (mat.pras.)

Manufaktura w Łodzi zapowiada kolejne zmiany. Jedną z najważniejszych będzie modernizacja food courtu; pojawi się także nowa atrakcja dla miłośników historii dawnych zakładów I.K. Poznańskiego, w których dziś mieści się centrum.

REKLAMA

Manufaktura prowadzi proces modernizacji już od dłuższego czasu. W 2016 r. kontynuowano działania pro-ekologiczne. Na kolejnych parkingach wymieniono całkowicie oświetlenie na energooszczędne LED-y, a także wprowadzono nowy system nawadniania, zasilanego wodą ze studni głębinowej, która jest ujęciem własnym Manufaktury. Dzięki tym i innym działaniom, Manufaktura utrzymała certyfikat BREEAM In-Use na poziomie excellent w kategorii Building Management.

Największe zmiany w 2016 r.

Wśród najważniejszych inwestycji w 2016 roku warto wymienić także renowację bramy głównej Manufaktury oraz zamontowanie nowoczesnego oświetlenia LED, które umożliwia kolorową iluminację. Premiero zaprezentowano ją w odsłonie biało-czerwonej w czasie VI Pikniku Niepodległościowego 11 listopada.

Kolejną dużą, zauważalną zmianą była nowa dekoracja świąteczna wewnątrz galerii handlowej i na rynku. Pod koniec roku zakończyła się również przebudowa terenu od strony ul. Zachodniej, który Manufaktura wydzierżawiła od miasta. Dzięki temu obiekt zyskał 70 nowych miejsc parkingowych, małą architekturę i zieleń. Łącznie na parkingu od strony ul. Zachodniej jest obecnie 200 miejsc dla zmotoryzowanych klientów.

Co się wydarzy?

W 2017 r.  Manufaktura planuje wydać na remonty blisko 3 miliony złotych. Kontynuowana będzie modernizacja sieci CCTV. Sporą, zauważalną zmianą dla gości obiektu, będzie rearanżacja food courtu – zostanie w nim wydzielona strefa dla rodzin z dziećmi. Zaplanowano tam również wymianę wentylacji, a w odpowiedzi na sugestie klientów w strefie jedzenia zostanie rozszerzona sieć wi-fi. Z bezpłatnego internetu będzie można korzystać też na rynku. Z dużym entuzjazmem spotkał się również pomysł umieszczenia na rynku Manufaktury oryginalnego skrzydła bramy wejściowej dawnych zakładów I.K. Poznańskiego, która po latach została znaleziona w jednym z łódzkich zakładów rzemieślniczych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA