PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Znana sieć obuwnicza otworzy biuro i showroom w Nowym Domu Jabłkowskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lut 2013 10:51

LHI sp. z o. o., inwestor Nowego Domu Jabłkowskich w Warszawie, podpisała umowy najmu powierzchni biurowej z firmami Kazar oraz Wealth Solutions. Wraz z nowymi najemcami, którzy wprowadzą się w lutym i marcu br., stan wynajęcia biurowca wynosi prawie 90 proc.

REKLAMA

W negocjacjach właściciela reprezentowała firma DTZ, która odpowiada za komercjalizację Nowego Domu Jabłkowskich.

Kazar, firma z branży obuwniczej oraz galanterii skórzanej, wynajęła około 250 mkw. na drugim piętrze Nowego Domu Jabłkowskich. W nowej lokalizacji poza biurami zamierza urządzić showroom, w którym będą się odbywały prezentacje kolekcji.

- Wybraliśmy Nowy Dom Jabłkowskich na naszą nową siedzibę ze względu na wyjątkowy charakter budynku, jak i całej ulicy Chmielnej, która przechodzi pozytywne zmiany. Ulica ta ma szansę stać się główną ulicą handlową Warszawy, jak miało to miejsce przed wojną - mówi Artur Kazienko, prezes i właściciel firmy Kazar.

Wealth Solutions to instytucja finansowa zajmująca się zarządzaniem inwestycjami alternatywnymi. Umożliwia inwestorom lokowanie kapitału w fundusze private equity oraz dobra luksusowe. Firma zajmie w lutym połowę 4. piętra.

- Wealth Solutions specjalizuje się w dostarczaniu unikalnych, luksusowych przedmiotów wymagającym inwestorom i kolekcjonerom. W związku z tym Nowy Dom Jabłkowskich, kojarzący się z prestiżem i elegancją, idealnie wpisuje się w wizerunek naszej firmy - mówi Maciej Kossowski, prezes zarządu Wealth Solutions SA.

Nowy Dom Jabłkowskich jest nowoczesnym, sześciokondygnacyjnym biurowcem klasy A, który powstał na niezagospodarowanej działce u zbiegu ul. Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia wynosi 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw.

Pierwszym najemcą budynku została firma Polkomtel, która na parterze urządziła salon sieci Plus GSM. W Nowym Domu Jabłkowskich swoje siedziby ulokowały do tej pory m.in.: kancelaria prawna BSJP Brockhuis Jurczak Prusak, APAX Consulting Group, Polish Investment Fund, pracownia architektoniczna SUD Architectes. 

- Prowadzimy rozmowy dotyczące wynajęcia zarówno ostatnich modułów w Nowym Domu Jabłkowskich jak i powierzchni handlowych oraz biurowych w budynku Chmielna 25. Otwarcie budynku Chmielna 25 odbędzie się już w sierpniu br. - dodaje Wojciech Kania, prokurent w LHI sp. z o.o.

Michał Orłowski, zastępca dyrektora Działu Najmu Powierzchni Biurowych w DTZ, podkreśla, że odkąd DTZ powierzono komercjalizację Nowego Domu Jabłkowskich, z przyjemnością obserwujemy, że zmiana strategii działania, którą zaproponowaliśmy, przyniosła bardzo pozytywne efekty w ilości zawartych umów najmu.

- Mamy nadzieję, że obecnie prowadzone negocjacje w najbliższych tygodniach zakończą się podpisaniem kolejnych umów najmu, co pozwoli nam z optymizmem patrzeć na ten rok oraz proces komercjalizacji Chmielnej 25 - dodaje Kacper Remiśko, starszy konsultant w Dziale Najmu Powierzchni Biurowych w DTZ.

Read english version of article 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA