PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zwalnia tempo wzrostu liczby internautów

  • Autor: PAP
  • 21 wrz 2015 16:30

Liczba użytkowników internetu na całym świecie wzrasta wolniej, a ponad połowa ludzi wciąż nie ma dostępu do sieci - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), który jest instytucją ONZ.

REKLAMA

Ponad cztery miliardy ludzi, czyli ok. 57 proc. ludności świata, wciąż nie korzysta z internetu regularnie - czytamy w dokumencie ITU.

W krajach rozwiniętych dostęp do sieci jest powszechny, ale dysponuje nim tylko 10 proc. mieszkańców 48 najbiedniejszych krajów.

Najwięcej internautów zarejestrowano w Islandii (98,2 proc. mieszkańców), Norwegii (96,3 proc.) i Danii (96 proc.). Z kolei w Azji i na Bliskim Wschodzie znajduje się pięć krajów, w których jest najwięcej gospodarstw domowych z dostępem do sieci: Korea Południowa (98,5 proc.), Katar (98 proc.), Arabia Saudyjska (94 proc.), Zjednoczone Emiraty Arabskie (90 proc.) i Singapur (88 proc.).

W raporcie czytamy, że świat dotarł do punktu zwrotnego: do 2012 roku liczba użytkowników rosła co 12 miesięcy o przynajmniej 10 proc., natomiast w roku 2014 wykazano już wzrost tylko o 8,6 proc.; w tym roku przewiduje się poziom wzrostu 8,1 proc.

Dokument ITU negatywnie ocenia wysokie koszty tworzenia potrzebnej infrastruktury na odległych obszarach i terenach wiejskich.

Z raportu wynika, że w szczególnie niekorzystnej sytuacji są kobiety z najbiedniejszych państw. W krajach rozwijających się dostęp do sieci ma o 25 proc. mniej kobiet niż mężczyzn, a w niektórych krajach Afryki Subsaharyjskiej, różnica ta dochodzi do 50 proc.

ITU przewiduje, że do końca roku stały dostęp do internetu będą miały 3,2 mld ludzi, o 300 mln więcej niż w roku 2014. Będą oni stanowić 43,4 proc. ludności. Zdaniem ITU do 2020 roku nie osiągniemy oczekiwanej liczby czterech miliardów internautów, którzy mieliby stanowić 60 proc. ludności.

Z danych opublikowanych w dokumencie wynika także, że w internecie obecne jest jedynie 5 proc. z ponad 7 tys. istniejących języków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA