PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Związkowcy: wszystkie niedziele wolne

  • Autor: PAP
  • 25 paź 2017 08:09

Związkowcy: wszystkie niedziele wolne

W kopalni soli w Wieliczce rozpoczęło się we wtorek po południu posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". - Jeżeli PiS mówi, że dwie niedziele to jest kompromis, to my mówimy: to jest kompromitacja PiS, i nie dyskutujemy. Jeżeli PiS pójdzie w innym kierunku, to już nie będzie projekt obywatelski, to już nie będzie nasz projekt. A nad dalszą taktyką działań zastanowimy się - oświadczył Piotr Duda.

REKLAMA

Obrady miały charakter wewnętrzny i roboczy, nie przewidziano w nich udziału mediów.

"Omawiane będą sprawy dotyczące wolnych niedziel, o czym w homilii mówił także abp Jędraszewski, sprawy dotyczące ochrony zdrowia - podkreślił Piotr Duda.

W homilii abp Jędraszewski zauważył, że przed laty wolne soboty były postulatem Solidarności bo nikt nie przypuszczał, że trzeba będzie walczyć o wolne niedziele.

Pytany o stanowisko związku dotyczące wolnych niedziel Piotr Duda powiedział, że "S" podtrzymuje stanowisko wyrażone na posiedzeniu Komisji Krajowej we Wrocławiu. "Dla nas nie ma żadnych kompromisów, dla nas wszystkie niedziele - bo taki jest projekt obywatelski - mają być wolne. Cały czas mówimy o tym, że to nie jest ograniczenie handlu w niedzielę, tylko ograniczenie zatrudnienia pracowników w niedzielę. To jest dla nas najważniejsze" - podkreślił. "Dzisiaj po dyskusji na Komisji Krajowej, albo przyjmiemy stanowisko albo będzie kontynuacja stanowiska tego stanowiska wyrażonego we Wrocławiu" - zapowiedział szef "S".

"Jeszcze raz powtórzę: jeżeli PiS mówi, że dwie niedziele to jest kompromis, to my mówimy: to jest kompromitacja PiS, i nie dyskutujemy. Jeżeli PiS pójdzie w innym kierunku, to już nie będzie projekt obywatelski, to już nie będzie nasz projekt. A nad dalszą taktyką działań zastanowimy się" - oświadczył Duda.

"Jesteśmy nie tylko po to, aby pomagać pracownikom w zakładach pracy, ale także by działać na forum krajowym i międzynarodowym".

Jako przykład wskazał działania "S" dotyczące pracowników delegowanych. "Tu kompletnie nie zgadzamy się z obecnym rządem, który kontynuuje linię PO i PSL. Po 27 latach nastał czas, aby w UE faktycznie za tę samą pracę, w tym samym miejscu, było takie samo wynagrodzenie" - zaznaczył.

"Wreszcie polscy przedsiębiorcy powinni zrozumieć jedno: dosyć konkurowania kosztami pracy, czas konkurować marżą, kosztami organizacyjnymi - mieli na to 27 lat, aby się dostosować do wymogów konkurencyjnych. Dlatego nie rozumiemy stanowiska rządu" - powiedział Duda.

"My jesteśmy zrzeszeni jako Solidarność w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. 17 listopada w Goeteborgu będzie szczyt społeczny UE, dotyczący właśnie filaru spraw socjalnych. I chcemy wspólnie z Komisją Europejską iść w kierunku społecznym, bo polityka liberalna nie sprawdziła się ani w UE, ani w naszym kraju. Od tego odchodzimy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA