PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zysk netto grupy LPP w I kwartale wzrósł do 33,6 mln zł

  • Autor: PAP
  • 10 maj 2012 08:51

W I kwartale 2012 roku zysk netto grupy LPP, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł do 33,6 mln zł z 14,1 mln zł w I kwartale 2011 roku - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus rynkowy zakładał wynik netto na poziomie 30,4 mln zł.

REKLAMA

Zysk operacyjny w I kwartale wyniósł 42,1 mln zł wobec 10,84 mln zł w analogicznym okresie 2011 roku i był zgodny z oczekiwaniami rynkowymi zakładającymi 41,9 mln zł EBIT.

Przychody wzrosły do 657,9 mln zł z 500,5 mln zł w I kwartale 2011 roku i były zgodne z oczekiwaniami analityków na poziomie 650,9 mln zł.

Spółka podała, że przychody ze sprzedaży w sklepach porównywalnych wzrosły w I kwartale 2012 roku o 15,9 proc. (z pominięciem zmian kursów walut lokalnych w krajach, gdzie działają spółki GK LPP).

W I kwartale 2012 roku w salonach Reserved zrealizowano sprzedaż w wysokości 371,2 mln zł, a w placówkach Cropp Town w wysokości 111,7 mln zł. Sprzedaż zrealizowana w I kwartale w sklepach House wyniosła 80,7 mln zł, zaś w sklepach Mohito 41 mln zł.

- W I kwartale 2012 roku kontynuowany był pozytywny trend, który zapewnił osiagnięcie bardzo dobrych wyników w 2011 roku. Wzrost sprzedaży w sklepach porównywalnych dotyczył wszystkich marek i został osiągnięty nie tylko w Polsce, ale także w spółkach zagranicznych. Została zachowana dobra relacja pomiedzy wzrostem uzyskiwanych przychodów i marż oraz zmianami kosztów funkcjonowania koniecznych do poniesienia przy realizacji wszystkich procesów - napisano w komentarzu.

Spółka podała, że osiągnięcie wyższej marży brutto na sprzedaży było możliwe dzięki odpowiedniej ilości towarów z poprzedniego sezonu oraz szybkiemu wprowadzeniu do sklepów oferty wiosennej.

Powierzchnia sieci sklepów wzrosła w I kwartale o 10,7 tys. mkw. Na koniec pierwszego kwartału GK LPP dysponowała 918 sklepami o łącznej powierzchni 354,2 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA