Gwiezdne Wojny w biurowcupropertynews.pl - 2016-03-21 13:31:22.126474


StepStone Services, operator europejskiego portalu pracy, zaprezentował nowe wnętrze swojego Centrum Rozwoju IT, zlokalizowanego w warszawskim biurowcu Tulipan House.

Budynkiem zarządza firma Savills, która jest agentem wyłącznym właściciela – spółki Commerz Real.

Inspiracją dla aranżacji Centrum Rozwoju IT StepStone były "Gwiezdne wojny". Za wykonanie projektu odpowiadał Dział Doradztwa Budowlanego i Projektowego Savills, a jego autorem było studio architektoniczne JMP Services.

StepStone podjął decyzję o przeniesieniu siedziby do Tulipan House – nowoczesnego biurowca klasy A, w czerwcu 2015 roku. Prace aranżacyjne trwały cztery miesiące, natomiast samo przygotowanie koncepcji zajęło blisko pół roku. Na powierzchni 2,6 tys. mkw. zaaranżowano 315 stanowisk pracy.

- Cieszy nas, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym i ambitnym projekcie. Jednym z najbardziej skomplikowanych rozwiązań wdrożonych na powierzchni było wykończenie sufitów z odsłoniętą instalacją techniczną, która nadała przestrzeni bardziej industrialnego charakteru. Mamy nadzieję, że pracownicy StepStone będą zadowoleni z nowego biura, które wpisuje się aktualne trendy, dążące do maksymalizacji potencjału ludzkiego, wydajności i produktywności -  mówi Milena Sikora, associate, licencjonowany asesor BREEAM w Savills.

Nowe biuro StepStone wyposażono w przestronną, nowoczesną recepcję, dużą i wygodną kuchnię, sześć większych i siedem mniejszych sal konferencyjnych i 12 wygłuszających budek telefonicznych. Wszystkie pomieszczenia do spotkań noszą nazwy wywodzące się z Gwiezdnych wojen, jak: Naboo, Darth Vader i Endor.

- Przestrzeń biura została podzielona na dwie strefy: bardziej formalną, z salami konferencyjnymi przeznaczonymi do spotkań zarządu i szkoleń, i mniej formalną w układzie otwartym, ze strefami ciszy, niewielkimi pokojami spotkań i specjalnymi stanowiskami do pracy bez krzeseł i biurek. Pracownicy StepStone często pracują w małych grupach i wykorzystują przepierzenia do zapisywania pomysłów. Dlatego zaprojektowaliśmy ściany, które służą jako tablice kredowe i magnetyczne. Ważną rolę w biurze StepStone spełnia centralnie zlokalizowana kuchnia i ‘pokój relaksu’ z konsolą do gier, piłkarzykami i rzutkami, gdzie pracownicy mogą wypocząć - mówi Barnaba Grzelecki, architekt z JMP Services.

Tulipan House, o łącznej powierzchni najmu 17 895 mkw., jest zlokalizowany w sercu Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej 50, pięć minut od jednego z największych centrów handlowych - Galerii Mokotów. Budynek jest siedzibą wielu prestiżowych firm, takich jak Huawei, Teleperformance, Amgen, Kodak i C&F.

Tulipan House otrzymał certyfikat BREEAM In-Use, z oceną bardzo dobrą (Very Good) w kategorii Asset Rating (budynek) oraz oceną doskonałą (Excellent) w kategorii Building Management (jakość zarządzania).