Alma uratowana?Puls Biznesu / Propertynews.pl - 04-01-2017, 14:51


Tomasz Żarnecki, kontrowersyjny przedsiębiorca z Nowego Targu, może uratować Almę. Podczas zgromadzenia akcjonariuszy spółki podjęto ważne decyzje.

Zgodnie z postanowieniami walnego zgromadzenia akcjonariuszy, spółka dokona ratunkowej emisji akcji. Maksymalnie 5,5 mln papierów po cenie 1 zł każda obejmie przedsiębiorca z Nowego Targu.

- Wyłączenie prawa poboru akcji serii H jest uzasadnione interesem spółki. Celem emisji jest dokapitalizowanie spółki w przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego – sanacyjnego spółki przez właściwy sąd - podała Alma.

Jak podaje Puls Biznesu, przedsiębiorca zobowiązał się do udzielenia pożyczki w wysokości 24 mln złotych. Po udanym postępowaniu sanacyjnym środki te zostaną skonwertowane na akcje spółki.

Obecnie wyemitowanych jest 5,56 mln akcji Alma Market. Główny akcjonariusz, Jerzy Mazgaj, posiada 1,6 mln akcji. Oprócz niego wśród ujawnionych udziałowców jest Ipopema TFI i OFE PZU Złota Jesień. 

Pozytywnie na doniesienia z krakowskiego WZA zareagowała giełda. Kurs Almy wzrósł o 17 proc. do poziomu z początku października 2016 roku.

W grudniu 2016 roku sąd w Krakowie podjął decyzję o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki Alma Market. Oznacza to, że złożone wnioski o ogłoszenie upadłości firmy zostały odrzucone.

Tomasz Żarnecki jest właścicielem m.in. hipermarketu E.Leclerc w Nowym Targu. Posiada także liczne nieruchomości w woj. małopolskim. W ostatnim czasie zasłynął z zablokowania rozbudowy "zakopianki".