Nowy kapitalizm – ale jaki? Przemysław Krych o tym, co ma rynkowy senspropertynews.pl - 21-04-2017, 15:15


Przemysław Krych, prezes zarządu Griffin Real Estate, weźmie udział w IX Europejskim Kongresie Gospodarczym, w sesji "Nowy kapitalizm – ale jaki?", zaplanowanej w dniu 10 maja 2017 r., 12.30-14.00.

{film;10989}

- W czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie mówić o tym, co to jest nowy kapitalizm. Uczono nas w szkole, co to jest demokracja socjalistyczna, centralizm demokratyczny, ja się boję takich przymiotnikowych określeń, więc to będzie na pewno ciekawa dyskusja. Będę prezentował raczej pozycję polegająca na tym, by nie wymyślać nowych przymiotników, tylko koncentrować się na tym, co ma rynkowy sens - mówi Przemysław Krych.

Ratujmy kapitalizm przed nim samym? – próba diagnozy. Liberalna doktryna gospodarcza w ogniu krytyki. Jeśli nie rynek i wolność gospodarcza, to co? Wzrost nie za wszelką cenę – w poszukiwaniu równowagi. Odpowiedzialny rozwój w nowym kontekście. Społeczne obowiązki gospodarki: środowisko, zdrowie, etyka. Migracje i kryzysy a rynek pracy w Europie. Nowe odpowiedzi na tradycyjne pytanie: ile państwa w gospodarce? Państwo jako regulator, kreator polityki gospodarczej, właściciel firm i inwestor – co na to wolny rynek? Rola sektora prywatnego w rozwoju rynku i gospodarki. Pomysł, który zmienia świat – kreatywna siła w gospodarce i życiu społecznym. Misja a zysk – pozorne sprzeczności? Rola lidera we współczesnych organizacjach biznesowych: osobowość i standard etyczny, decyzje i ich konsekwencje - o tym będą rozmawiać prelegenci sesji, a wśród nich poza Przemysławem Krychem, będą m.in.: Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu, ING Bank Śląski SA oraz Zbigniew Jakubas, właściciel, Grupa Kapitałowa Multico.

Pełna agenda sesji: www.eecpoland.eu