Wielka przemiana Millennium Plaza. Atlas Estates chce wrócić do biurowej czołówkiPropertyNews.pl - 2017-12-07 13:49:56.738328


Millennium Plaza, jeden z pierwszych wysokościowców na warszawskim rynku biurowym, przechodzi gruntowną modernizację. - Mamy wizję – mówi Reuven Havar, CEO Atlas Management Company, wchodzącej w skład Atlas Estates. - Kiedy projekt zostanie zakończony, Millennium Plaza znów będzie jednym z wiodących budynków biurowych w Warszawie.

Oddany do użytku 18 lat temu Millennium Plaza był jednym z pierwszych budynków tworzących biurową panoramę Warszawy. Początkowo działał pod nazwą Reform Plaza, ale od kiedy Bank Millennium ma w nim swoją siedzibę, biało-błękitny wieżowiec funkcjonuje już pod nowym brandem.

- W chwili powstania Millennium Plaza był nowatorskim projektem usytuowanym w atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej lokalizacji – mówi Ewa Gwiazdowska, Finance Director Atlas Management Company.

Powierzchnia biurowa, handlowa, usługowa i wystawiennicza zajmuje łącznie 36 tys. mkw. Najemcami 28-kondygnacyjnego obiektu są obecnie m.in. Dell i Vipro, Niewidzialna Wystawa oraz Ambasada Meksyku. Poza miejscem do pracy, w Millenium mieści się dwupoziomowe centrum fitness, klub z tarasem widokowym na dach oraz kawiarnie.

Biurowiec przeszedł niedawno modernizację infrastruktury technicznej i bezpieczeństwa, w tym wymieniono część instalacji wewnętrznych i wyremontowano parking podziemny. - Teraz przyszedł czas na kolejne kroki – zmiany estetyczne – mówi Ewa Gwiazdowska. - Mamy wizję gruntownej przemiany wnętrza, w tym lobby budynku. Chcemy stworzyć jasną, przestronną i nowoczesną przestrzeń. Recepcja oraz czytniki kontroli dostępu zostaną przeniesione do głównego lobby vis-a-vis wejścia do budynku. Nad recepcją będzie znajdował się efektowny, okrągły ledowy ekran informacyjny.

Nowe wnętrza Millennium Plaza wypełnią jasne, stonowane barwy. - Nawiązaliśmy do prostych, industrialnych wzorców – wyjaśnia przedstawicielka Atlas Estates. - Poprzez modernizację chcemy podkreślić unikalność wysokiego na 21 m lobby.

Lobby utrzymane będzie w odcieniach bieli – jako kontynuacja kolorystyki z fasady biurowca. Również okrągła, duża recepcja i unikalny kształt schodów nawiązywać będzie do krzywizn na zewnątrz budynku. - Wymienione zostanie wszystko: od posadzek po akcenty dekoracyjne.

Modernizacji zostanie poddany hol windowy, natomiast strefa dostaw towarów zostanie przeniesiona na tył budynku. Dodatkowo, zostanie zabudowana, dotychczas otwarta, przestrzeń pomiędzy poziomami 0 oraz -1. Do użytku najemców oddane zostanie również oprogramowanie umożliwiające wygodne zarządzanie spotkaniami.

Prace remontowe już się rozpoczęły i potrwają do maja 2018 r. Partnerem inwestycji jest BZ WBK. Generalnym wykonawcą jest firma Modzelewski&Rodek.

Atlas Estates inwestuje przede wszystkim w projekty mieszkaniowe. Oprócz Millennium Plaza, w portfolio firmy znajduje się również budynek przy ul. Grzybowskiej, w którym mieści się hotel Hilton.