Jeronimo Martins gotowa na niedziele bez handluPropertyNews.pl - 2018-01-12 15:41:32.834499


Sieć sklepów Hebe, aptek Na Zdrowie oraz Biedronek gotowa do wprowadzenia przepisów o zakazie handlu w niedziele. - Wierzymy, że nasi konsumenci dostosują swoje nawyki zakupowe do tej nowej zasady- mówi rzeczniczka Jeronimo Martins Rita Fragoso. Od marca w dwie niedziele miesiąca w Polsce obowiązywał będzie zakaz handlu.


Pierwszego marca wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę. Zgodnie z nią od  marca  w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. 

- Wierzymy, że nasi konsumenci dostosują swoje nawyki zakupowe do nowej zasady i będą robić  więcej zakupów żywności w inne dni - mówi Rita Fragoso, rzeczniczka Jeronimo Martins.

- Będziemy śledzić nasze potrzeby konsumentów, aby zagwarantować, że będą mogli kupić to, czego potrzebują i chcą w inne dni tygodnia - dodaje. 

Zgodnie z uchwalonymi przez Sejm regulacjami w niedziele zrobimy zakupy m.in. w placówkach handlowych na dworcach, w portach lotniczych, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, kwiaciarniach i lodziarniach.  

Jeronimo Martins prowadzi w Polsce  sieć sklepów z kosmetykami hebe oraz Aptek Na Zdrowie. Największą część działalności Jeronimo Martins w Polsce stanowi sieć sklepów spożywczych Biedronka. Aktualnie posiada ponad 2800 sklepów zlokalizowanych na terenie ponad 1000 miejscowości.