Cavatina ogłasza ambitne plany na przyszłośćPropertyNews.pl - 2019-01-11 14:16:06.201257


W 2019 r. grupa Cavatina odda do użytku ponad 75 tys. mkw. nowej powierzchni klasy A w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Zwiększa się także liczba inwestycji w przygotowaniu, startują m.in. nowe projekty wielofunkcyjne w Katowicach, Bielsku-Białej czy Gdańsku o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 150 tys. mkw. A to dopiero początek – na horyzoncie inwestora jest także miasto Łódź.


Do końca 2022r. Cavatina planuje zwiększyć portfel zrealizowanych inwestycji do pół miliona mkw

- Skala naszego działania i dynamiczny wzrost wymagają ciągłego zwiększania efektywności – obecnie zatrudniamy ponad 130 osób – specjalistów z branży nieruchomości, inżynierów, projektantów i architektów.Wdrażane są także nowe procedury mające na celu usprawnienie pracy naszej organizacji, ograniczenie ryzyka w działaniach operacyjnych, a także polepszenie jakości obsługi klientów – komentuje Daniel Draga, członek zarządu Cavatina Holding. 

Na podstawie wstępnych skonsolidowanych danych finansowych za 2018 rok, Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. osiągnęła ok. 20 mln PLN przychodów ze sprzedaży, kształtując wynik finansowy netto na poziomie 100 mln PLN.

Rok pełen sukcesów

Miniony rok był wyjątkowym czasem dla branży nieruchomości komercyjnych. Polska stała się bazą ekspansji wielu dużych dostawców z sektora usług dla biznesu oraz sektora IT i nowoczesnych technologii. Był to jeden z kluczowych czynników wpływających rozwój branży. Także dla polskiej Grupy Kapitałowej Cavatina Holding S.A. był to okres bardzo intensywny i pomyślny. Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej w 2015 r. inwestorowi udało się osiągnąć niebywałą skuteczność i dynamikę rozwoju, czego świadectwem jest siedem nowych projektów w największych miastach Polski takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Firma  jest jednym z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Opiera się wyłącznie na polskim kapitale i może się pochwalić portfelem projektów o powierzchni pół miliona metrów kwadratowych, które zamierza zrealizować do 2022r.

Cavatina jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży. Dzięki know-how jej kadry zarządzającej skutecznie konkuruje z europejskimi liderami. Nie ogranicza się przy tym do krajowego rynku; już otworzyła m.in. oddziały zagraniczne w Berlinie i Londynie, które pracują obecnie nad pozyskaniem nowych projektów inwestycyjnych na rynkach zagranicznych.

Wyjątkowa architektura to nie wszystko

Realizacje Grupy Kapitałowej Cavatina wyróżniają się architekturą, jakością oraz konkurencyjnymi cenami. Jest to możliwe dzięki unikatowemu modelowi działania, który opiera się na konsekwentnym budowaniu rozległych kompetencji wewnątrz grupy. Umożliwiają one samodzielne, niezależne prowadzenie inwestycji począwszy od akwizycji nieruchomości, przez projektowanie, generalne wykonawstwo w zakresie budownictwa i fit-out, aż po komercjalizację. Inwestor posiada własną pracownię projektową, zapewniającą kompleksową obsługę klienta.

Sukcesem Cavatiny w 2018 roku było zwycięstwo w finale międzynarodowego konkursu International Property Awards w Londynie. Obiekt biurowy Chmielna 89, który realizowany jest przez grupę w centrum Warszawy, otrzymał tytuł Najlepszej Międzynarodowej Realizacji Biurowej (Best International Office Development). Budynek uzyskał najwyższe noty od jury, w skład którego weszło ponad 80 ekspertów branżowych.

Kingfisher, Kimberly Clark, Gigaset, DotPay, Regus, Delphi Technologies czy Aptiv – to tylko niektóre spośród firm, które wybrały obiekty biurowe Cavatiny na swoje siedziby w minionym roku. Inwestor podpisał ponad 40 umów najmu na łączną powierzchnię ponad 40 tys. mkw. i już zapowiedział, że w 2019 r. podwoi tę liczbę. 

Pełne wsparcie w procesach obsługi zapewnił wewnętrzny departament projektowy oraz własny dział obsługi fit-out. Sprawna obsługa przygotowania i budowy aranżacji to czynnik doceniany przez klientów na coraz bardziej wymagającym rynku.