PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

2014 przyniesie umiarkowany wzrost globalnej gospodarki - raport

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2014 17:52

2014 przyniesie umiarkowany wzrost globalnej gospodarki - raport

Powolny lecz stabilny wzrost - tak w bieżącym roku zachowywać się będzie globalna gospodarka - wynika z raportu Colliers International. Jak zapewniają analitycy agencji, międzynarodowi inwestorzy będą poszukiwali okazji w krajach "drugiego szczebla".

REKLAMA

- Spodziewamy się, że inwestorzy z całego świata będą zwracać się w stronę wschodzących zagranicznych rynków. W Europie inwestorzy skoncentrują się na Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Irlandii, zaś inwestorzy z Chin będą kierować się w stronę Europy i obu Ameryk - przewiduje K.C. Conway, główny ekonomista Colliers International.

- W Stanach Zjednoczonych rosnące stopy procentowe mogą wpłynąć na wzrost kosztów kapitału, stanowiąc zachętę dla inwestorów do skierowania uwagi na rynki drugiego szczebla, takie jak Charlotte, Tampa, Indianapolis czy Memphis - dodaje Conway.

Najważniejsze punkty raportu firmy Colliers „25 Predictions for 2014"

Europejska gospodarka wyjdzie z recesji, wzmocnieniu ulegną inwestycje: Osłabienie kryzysu zadłużenia w Europie przyczyni się do znaczącego wzrostu popytu, a tym samym poprawy gospodarki w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Niemczech i Hiszpanii. Doda to więcej pewności inwestorom z Wielkiej Brytanii, co przełoży się na wzrost PKB o nawet 2,5%.

Poprawa infrastruktury i urbanizacja na Bliskim Wschodzie: Gospodarki Bliskiego Wschodu odnotują wzrosty, poza przemysłem naftowym. Colliers przewiduje znaczące inwestycje państw Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej, jak również rozwój infrastruktury postępujący wraz z rosnącą urbanizacją regionu.

Wzrost rynku powierzchni biurowych w głównych centrach finansowych Azji: Ceny wynajmu powierzchni biurowych w Azji są obecnie ustabilizowane, przewiduje się, że mogą one wzrosnąć o ok. 5% w 2014 r. w pięciu głównych centrach finansowych, czyli w Hongkongu, Szanghaju, Singapurze, Seulu i w Tokio. Inwestorzy z Chin będą zainteresowani bardziej odległymi rynkami, poszukując możliwości inwestycyjnych w miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi, m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Sydney.

Nowe prawo w Indiach przyczyni się do zwiększenia transparentności: Nowa polityka rządu zapewni przejrzystość przepisów regulujących rynek nieruchomości w Indiach, co może przynieść znaczące zmiany w tej branży w 2014 r. W nadchodzącym roku również sektor powierzchni biurowych odnotuje zwiększenie popytu i cen najmu o 10-16 procent.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA