PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AGD i sprzęt elektroniczny hitem pożyczkowym

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 25 maj 2016 10:53

AGD i sprzęt elektroniczny hitem pożyczkowym fot. Fotolia

Bieżące potrzeby, niezaplanowane wydatki, upragnione wakacje - to tylko przykładowe powody, dla których Polacy zaciągają zobowiązania finansowe. A jakie są te najczęstsze?

REKLAMA

Jak wynika z badania "Finansowe zwyczaje Polaków", przeprowadzonego na zlecenie firmy Lindorff, to nie zachcianki, czy przyjemności w pierwszej kolejności budzą w Polakach konieczność zaciągnięcia zobowiązania finansowego lub zadłużenia się na karcie kredytowej. Dla blisko 40 proc. ankietowanych to bieżące potrzeby są najczęstszym powodem zaciągania kredytów.

Przyjemności nie są najważniejsze

Jak pokazują wyniki badania, respondenci biorą pożyczki, których celem jest poprawa ich komfortu życia. Co trzeci badany wskazał, że kredyt służy mu do sfinansowania zakupu produktów AGD oraz sprzętu elektronicznego. 27 proc. respondentów przeznacza pożyczone pieniądze na remont mieszkania czy domu. Z kolei co czwarty ankietowany - na samochód, a co piąta osoba - na wyposażenie domu.

Stosunkowo niewiele osób przeznacza pożyczki i kredyty na przyjemności - 11 proc. badanych zaciąga zobowiązanie na wakacje, a 9 proc. na zakup odzieży czy kosmetyków.

Produkty AGD i sprzęt elektroniczny na podium

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki badania w podziale na płeć, okazuje się, że dla pań najczęstszym powodem zaciągania zobowiązań jest zakup sprzętu AGD, który ułatwia im wykonywanie codziennych obowiązków. Taką odpowiedź wskazało aż 37 proc. ankietowanych kobiet. Na kolejnym miejscu znalazły się bieżące potrzeby (35 proc.). W zaciąganiu zobowiązań kobiety kierują się więc wyraźnie celami, które mają ułatwiać funkcjonowanie całego gospodarstwa domowego i mają służyć wszystkim domownikom. Jeśli zestawimy te cele z potrzebami mężczyzn, ci ostatni rysują się jako zdecydowanie mniejsi pragmatycy i społecznicy. Dla mężczyzn powodem do zaciągnięcia pożyczki jest najczęściej sprzęt elektroniczny (41 proc.) niemal na równi z bieżącymi potrzebami (38 proc.). Jednocześnie sprzęt RTV i elektronika są powodem dla zakupów na kredyt zaledwie dla 23 proc. kobiet, czyli dla liczby mniejszej niemal o połowę. Na podium w przypadku potrzeb panów znalazł się także samochód - taką odpowiedź wskazał co trzeci badany mężczyzna i zaledwie 16 proc. badanych kobiet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA