PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykańska giełda pozostaje stabilna

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2014 09:36

Poniedziałek na Wall Street przyniósł nieduże zmiany indeksów po wzrostach z ubiegłego tygodnia. W centrum uwagi znalazły się odczyty indeksów PMI ze świata oraz indeksu aktywności w amerykańskim przemyśle ISM.

REKLAMA

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 24,28 pkt. (0,14 proc.) do 17.366,24 pkt.

S&P 500 stracił 0,24 pkt. (0,01 proc.) i wyniósł 2.017,81 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 8,17 pkt. (0,18 proc.) i wyniósł 4.68,91 pkt.

W poniedziałek trafiły na rynek dobre dane z otoczenia makro. Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł w październiku do 59 pkt. z 56,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 56,1 pkt.

"Amerykański sektor przemysłowy miał się bardzo dobrze w październiku. Końcówka roku będzie dobra i wszystko na to wskazuje, że tak też powinno być na początku przyszłego roku" - ocenił Bradley Holcomb, prezes ISM.

Z końcowych danych Market Economics wynika, że indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, wyniósł w październiku 55,9 pkt. wobec 57,5 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali w październiku wskaźnika na poziomie 56,2 pkt.

Rynek poznał w poniedziałek również końcowe wyliczenia indeksu PMI w przemyśle strefy euro. Indeks wyniósł w październiku 50,6 pkt. wobec 50,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 50,7 pkt.

Wcześniej podano wyliczenia PMI w Chinach. Indeks koniunktury w sektorze przemysłowym, wyniósł w październiku 50,4 pkt. wobec 50,2 pkt. na koniec września - podano w końcowych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics. Wstępnie szacowano PMI na poziomie 50,4 pkt.

W sektorze usług PMI wyniósł w październiku 53,8 pkt. wobec 54,0 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano z kolei w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki i Zakupów.

Ze spółek zyskiwał w poniedziałek kurs akcji firmy konsultingowej Sapient. Francuska agencja reklamowa Publicis Groupe SA poinformowała, że przejmie firmę za 3,7 mld USD.

Rósł kurs firmy z branży farmaceutycznej Covance. O zamiarze przejęcia tej spółki poinformował Laboratory Corp. of America Holdings. Wartość transakcji to 6,1 mld USD.

Indeks S&P 500 zakończył ubiegły tydzień wzrostem o 2,7 proc. i w piątek znalazł się na nowych historycznych maksimach. Tym samym S&P 500 odrobił całe straty poniesione w trakcie czterotygodniowej korekty z przełomu września i października.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA