PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Analitycy: Sprzedaż detaliczna wzrosła w listopadzie o 9,9 proc.

  • Autor: ISB
  • 21 gru 2011 13:17

Spodziewany listopadowy wzrost sprzedaży detalicznej o 9,9 proc. r/r jest wynikiem nadal dobrej - choć z powodu askakująco wysokiej inflacji coraz gorszej - sytuacji dochodowej Polaków.

REKLAMA

Zdaniem ekspertów, w ubiegłym miesiącu nastąpiło wyhamowanie dynamiki sprzedaży samochodów, na co będzie wpływać między innymi wysoka baza odniesienia z poprzedniego roku. Ponadto spodziewamją się również wyhamowania dynamiki sprzedaży w kategoriach po wykluczeniu paliw, samochodów, żywności przy coraz gorszych nastrojach konsumentów oraz coraz mniej sprzyjającej sytuacji na rynku pracy. Jednocześnie w odwrotnym kierunku oddziaływać będą zakładane przez nas przyspieszenie tempa wzrostu sprzedaży żywności oraz paliw.

Dwunastu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewiduje, że sprzedaż detaliczna wzrosła w listopadzie o 9,9 proc. (wobec 11,2-proc. r/r wzrostu w październiku br.). Rozbieżności w ich oczekiwaniach są bardzo znaczne i wahają się od 4,5 proc. do 11,4 proc. przy średniej na poziomie 9,9 proc.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o listopadowej sprzedaży detalicznej w czwartek, 22 grudnia, o godzinie 10:00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA