PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biznes deweloperski nie lubi niepewności

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 paź 2015 11:42

Z punktu widzenia banku w biznesie deweloperskim najistotniejsze jest, aby projekt od momentu rozpoczęcia, poprzez wszystkie etapy, mógł być stabilnie doprowadzony do końca - ocenia Michał Sternicki, dyrektor generalny polskiego oddziału Aareal Bank AG.

REKLAMA

- Ryzyko dla inwestycji deweloperskiej może mieć źródło natury prawnej lub administracyjnej, jak choćby tocząca się dyskusja w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego czy warunków zagospodarowania i zabudowy terenu – zwraca uwagę Michał Sternicki.

Jego zdaniem dodatkowe zagrożenie stanowią ustawy, których uchwalenie „wisi w powietrzu”. Mowa tu m.in. o podatku katastralnym czy opłacie od użytkowania wieczystego.

- Te czynniki mają istotny wpływ na rozpoczęty proces inwestycyjny, deweloperski oraz na już ukończony projekt, który staje się produktem inwestycyjnym, gotowym do sprzedania i mającym przynieść odpowiedni zwrot. Jeśli te elementy nie są właściwie ułożone i nie składają się w logiczną koncepcję, istnieje wówczas zagrożenie, że taki projekt może zakończyć się fiaskiem już na etapie procesu deweloperskiego, a jeśli nie, to w momencie kiedy jest on ukończony i oddany do użytku – podkreśla Michał Sternicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA